„A mákos guba mindig jöhet”

Dobó Kata színésznő
„Mostanában már gyakrabban bemerészkedem a konyhába, barátaim nem kis örömére, mert állítólag nem főzök rosszul. Sokszor csak kinyitom a hűtőszekrényt, vagy benézek a spájzba, és amit éppen találok, azokat használom alapanyagként az étel elkészítéséhez.

Dobó Kata színésznő

„Mostanában már gyakrabban bemerészkedem a konyhába, barátaim nem kis örömére, mert állítólag nem főzök rosszul. Sokszor csak kinyitom a hűtőszekrényt, vagy benézek a spájzba, és amit éppen találok, azokat használom alapanyagként az étel elkészítéséhez. Ezt a főzési »stílust« Los Angelesben lestem el, hogy nem kell feltétlenül a hagyományokhoz ragaszkodni, kísérletezni kell, ami persze elsülhet rosszul is, de hívjuk ezt tanulópénznek. Engem a nagymamám inspirált gyermekkoromban, sokszor tüsténkedtem mellette, amikor a hájas tésztát, a bejglit vagy akár a kókuszos tésztát készítette. Segítettem dagasztani (lehet, az ő nézőpontjából ez inkább hátráltatás volt), de a lényeg, hogy együtt voltunk és ezeket az élményeket már senki nem veheti el tőlem… Egyszer vagy kétszer persze előfordultak »balesetek«, ilyen volt a kőkemény pogácsa, amit a mai napig nem egészen értek. Még gyerek voltam, amikor délután feljöttünk testvéremmel a játszótérről, jó koszosan és homokosan, mentünk is rögtön megmosni a kezünket. Igen ám, de anya éppen a frissen elkészült madártejet hűtötte a mosdóban. Én mintha ezt észre sem vettem volna, simán belemostam a kezemet az elkészült finomságba. Kaptam is érte rendesen. Hiába, a gyermekek észjárását megérteni lehetetlen. Ez persze mai napig szállóige a családunkban. Az USA-ban inkább a könnyebb ételek elkészítését tanultam meg, illetve, hogy milyen fontosak a friss alapanyagok. A saláta és a zöldség szinte lételemem. Csak barna kenyeret, illetve rizst fogyasztok, de ezeket semmiképpen nem vegyítem a fehérjékkel. Kedvencem lett kint a japán konyha. Szeretem még az igazi olasz konyhát, amit Olaszországban is csak a helyi emberek által látogatott kifőzdékben lehet fellelni. Édesszájú nem vagyok, de a mákos guba jöhet a nap minden szakában. Az Új Szó olvasóival ezúttal egy bárányhúsos receptet osztok meg, amit még a nagyimtól lestem el.” (albert)

Olasz bárányborda

Hozzávalók: 8 szelet bárányborda, 10 dkg füstölt szalonna, 2 evőkanál olaj, 1 evőkanál reszelt vöröshagyma, 1 kiskanál paradicsompüré, 1 dl bor (vagy víz), őrölt bors, 1 babérlevél, kakukkfű.

Elkészítése: Az olajban megpirítjuk a vöröshagymát, a szalonnával megtűzdelt hússzeleteket megforgatjuk benne, az összes ízesítőt beletesszük, borral vagy vízzel felengedve jó puhára pároljuk. Végül a húst tálra szedjük, rászűrjük a besűrített levét. Spagetti vagy makaróni illik hozzá.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?