Furcsa helyzetekbe kerülhet, aki egykori vagy mai hírességek nevét viseli. A legkevesebb, amit elvárnak tőle, hogy ő is konyítson névrokona tudományához. Puskás Tivadar eleget is tett annak, amire neve kötelezi. Mégsem ő, hanem a fia került a híres Puskások közé, noha nem a telefont, nem is a labdarúgást, hanem a színi pályát választotta hivatásának.
– Ráadásul a szakmát a Puskás Tivadar Híradásipari technikumban tanultam – teszi még hozzá, s így folytatja: – Nem volt könnyű dolgom ezzel a névvel. A tanárok többet vártak el tőlem, mint a többi diáktól, mondván: a név kötelez. Szó mi szó, híres névrokonom nem lenne büszke rám, mert nem sokra vittem a szakmában. Négy évig bütyköltem a telefonokat, aztán pályát változtattam.
A Budapesti Gyermekszínház tagja lett, elvégezte a színészképzőt. Ezt követően húsz évet töltött az Arany János Színháznál. A színház megszűnése után szabadúszóként folytatta különböző színházakban.
– A neve továbbra is befolyásolja pályafutását?
– Lépten-nyomon kísér, hiszen ha csak a vezetéknevem mondom, akkor sokan a focista Puskás Ferencre, az Aranycsapat kapitányára asszociálnak, ha pedig teljes néven mutatkozom be, rögtön a telefon lesz a téma.
– Meg tudna javítani egy rossz készüléket?
– A hagyományos telefont igen, de a mobilhoz már nem nagyon értek.
A Puskás-családban azonban nem Tivadar, hanem a fia, Péter a híresség, aki a Megasztár című tévéprodukcióban tűnt fel. A 22 éves fiatalember további sorsa, mindennapjai gyakori témát adnak a bulvármédiának, hiszen állandó szereplője a Jóban-rosszban tévés szappanoperának, s egymás után kapja a filmes feladatokat.
– Három évvel ezelőtt még csak könyvet árulhattam a Corvin moziban, az idén ősszel viszont az 56 csepp vér című film bemutatóján már vörös szőnyegen vonultam be a moziba, mint a film egyik főszereplője – mondja gyorsan ívelő sikerének bizonyságaként.
Az ifjú Puskás életében talán még nagyobb szerepe van a telefonnak, mint az édesapjának. Szinte percenként szólal meg a mobilja.
De térjünk vissza még, egy kérdés erejéig Puskás Tivadarhoz.
– Névrokona nagy feltaláló volt. Ön mit talált fel?
– Én azzal is beérem, ha önmagam feltalálom, amikor a helyzet úgy kívánja.
Puskás Petinek azonban mostanában minden összejön. Bár énekesként ismertük meg, sorozat- és filmszínészként látjuk, a közeljövőben pedig színpadon is bizonyíthatja színészi képességeit. Főszerepet kapott a budapesti Madách Színházban.
Igaz, hogy Puskás Peti már december közepe óta játszik a Szolnoki Szigligeti Színház Oliver című darabjában, május végén azonban már a Madách Színház közönségének is bemutatkozhat. Ekkor mutatják be – Szirtes Tamás és Szerednyei Béla rendezésében – a József és a színes szélesvásznú álomkabát című Webber musicalt.
– Amikor elmentem a meghallgatásra, azt sem tudtam, mit kell tennem. Nagyon izgultam, hiszen mégiscsak a Madách Színházról volt szó. Amikor kiderült, hogy megkaptam a szerepet, az egész családom sírt örömében – emlékszik vissza Peti, aki olyan népszerű művészekkel játszhat egy darabban, mint Nagy Sándor, Miller Zoltán, Gallusz Niki vagy Ladinek Judit. (mti-press, bors)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.