ZENEZÓNA

Nem tudni, hogy miért halt meg
Csütörtökön vettek végső búcsút Pimp C-től, akit december 4-én holtan találtak egy Los Angeles-i szállodaszobában. Egyelőre nem hozták nyilvánosságra, mi okozta a rapelőadó halálát, csak azt, hogy a testén nem találtak külsérelmi nyomokat. A texasi zenész 1973.

Nem tudni, hogy miért halt meg

Csütörtökön vettek végső búcsút Pimp C-től, akit december 4-én holtan találtak egy Los Angeles-i szállodaszobában. Egyelőre nem hozták nyilvánosságra, mi okozta a rapelőadó halálát, csak azt, hogy a testén nem találtak külsérelmi nyomokat. A texasi zenész 1973. december 29-én született Chad Butler néven. A Bun B-vel alkotta UGK nevű formációjának visszatérő nagylemeze, a duó teljes nevét viselő Underground Kingz című augusztusban jelent meg, és az amerikai eladási lista csúcsán debütált. A két rapper 1988-ban mutatkozott be a The Southern Way című albummal. Az áttörést az 1992-es Too Hard To Swallow című korong hozta meg számukra. A 2002 szeptemberében boltokba került nagylemezük, a Side Hustles után a duó feloszlott, Pimp C-t ugyanis börtönbüntetésre ítélték illegális fegyvertartás miatt. Szabadulása után szólókarrierbe kezdett. Két szólóalbumot adott ki: 2005-ben a Sweet James Jones Stories, 2006-ban a Pimpalation címűt, ezt követően hívta ismét életre Bun B-vel a UGK nevű formációt. (pj)

Újabb elismerés a felfedezettnek

Napjaink brit zenei életének egyik fontos díját, a Mercury Music Prize-t szeptemberben olyan együttes kapta meg, amelyet a fogadóirodák nem tartottak számon a legesélyesebbek között. Mint ismert, az előző egy év legjobb brit (angol, ír, skót) nagylemezének előadóját díjazzák az elismeréssel. Idén a Jamie Reynolds, James Righton és Simon Taylor-Davis alkotta, 2005-ben megalakult Klaxons zsebelte be a tekintélyes szakemberek alkotta zsűri által megszavazott díjat. A trió dance-es beütésű rockzenét játszik. A zenéjét sokan a „nu rave” jelzővel illetik, de ez ellen a tagok folyamatosan tiltakoznak. A James Ford producer irányítása mellett készült Myths Of The Near Future című első albumuk január végén jelent meg, a brit eladási összesítésen a második hely volt a csúcspozíciója. „Ez a rendkívül változatos lemez csakis Nagy-Britanniában készülhetett, és csakis az elmúlt időszakban” – nyilatkozta a szóban forgó díjat odaítélő zsűri elnöke, a New Musical Express főszerkesztője, Conor McNicholas. A napokban az említett brit zenei hetilap is elismerte a trió munkásságát. A szerkesztőség idén is összeállította az év legjobb albumainak és dalainak listáját – mindkét kategóriában a Klaxons diadalmaskodott. A Myths Of The Near Future-t választották meg a legjobb nagylemeznek, a Golden Skans című felvételt pedig a legjobb dalnak. Eddig még nem fordult elő, hogy ugyanaz a zenekar (előadó) zsebelje be mindkét elismerést. A Klaxons a minap bejelentette, hogy februárban megkezdi a második stúdióalbuma készítését a legendás New York-i producer, Tony Visconti felügyelete mellett. (pj)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?