Forró napok üdítő slágerei

Minden nyárnak van legalább egy-két megaslágere, melyek hallatán azonnal eszünkbe jutnak vakációs élményeink. Ilyenkor több könnyen megjegyezhető szövegű, egyszerű felvétel jelenik meg. Ezekből lesznek az úgynevezett egynyári slágerek, amelyek előadói az ősz beköszöntével teljes feledésbe merülnek, és a dalok is csak ritkán bukkannak fel a rádiók kínálatában.

Akon nem is olyan régen még a hűvösön csücsült, ugyanis „párszor” összetűzésbe került a törvénnyelSzerencsére ezúttal sincs hiány komolyabb hangvételű slágerekből sem – ezek előadói már ismertek, vagy olyan kezdők, akikkel az utókornak is számolnia kell. Most górcső alá vesszük az idei nyár 5 meghatározó dalát a világ különböző pontjairól. Az első 3 minden bizonnyal egynyári slágerként vonul be a zenetörténetbe.

Axel F

A Beverly Hills-i zsaru című filmből ismert Harold Faltermeyer-sláger mobiltelefonos csengő-hangként hódító változata az őrült motoros béka, Crazy Frog előadásában négy hétig volt Nagy-Britannia legnépszerűbb dala. A szigetországban ez 2005 nyarának legjellegzetesebb slágere, a környékünkön azonban nem durrant nagyot.

Dubi Dam Dam

A német Super RTL csatornán látható a Banaroo: Das Star-Tagebuch, amely az S Club 7 című filmsorozat német változata – a két lány és két fiú alkotta Banaroo sztárság felé vezető rögös útját mutatja be. Daluk, a Dubi Dam Dam a német nyelvterület egyik nagy nyári slágere. Kísértetiesen hasonlít az Eiffel 65 ’99-es Blue (Da Ba Dee) című felvételéhez.

Szájber gyerek

Hetek óta a magyar zenepiac egyik legkelendőbb hanghordozója a Kistehén tánczenekar Csintalan című albuma, amelyet először egyetlen lemezcég sem akart kiadni, végül a Twelvetones Records vállalta be, miután a Szájber gyerek című felvétel hatalmas sikerre tett szert az interneten. Az új évezred első éveinek szenzációja volt A kis tehén című Igor Lazin-rajzfilm és a hozzá készült dalocska, amelynek szerző-előadója, Kollár-Klemencz László később a társaival egész nagylemezt megtöltött úgynevezett barkácspoppal a Zene a nyulaknak álnév mögé bújva. Tavasszal megjelent albumát új néven, de nagyjából a régi közreműködőkkel készítette el.

Lonely

Az átdolgozás, amelynek eredetijét Bobby Vinton vitte sikerre, két hétig vezette a brit kislemezlistát, s mára egész Európát meghódította. Előadója, Akon Szenegálban született, majd hétéves korában családjával az Egyesült Államokba költözött. Dalaiban a keleti part hip-hop hangzásvilága keveredik az afrikai autentikus énekelemekkel. „Azokról a nehézségekről éneklek, amelyeken átestem. Trouble című albumom azt tükrözi, ahol most tartok” – nyilatkozta.

We Belong Together

A szakma az elmúlt években teljesen leírta Mariah Carey-t, most mégis tarol. Népszerűsége a tengerentúlon már-már a fénykorát, a kilencvenes évek első felét idézi. Az áprilisban kiadott The Emancipation Of Mimi című albumának második slágere, a We Belong Together – egy hét megszakítással – már nyolcadik hete vezeti az amerikai Billboard magazin kislemezlistáját, és Európában is egyre nagyobb sláger. (péjé)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?