Az iráni Forradalmi Gárda amerikai erőkhöz köthető célpontokat támadott válaszul az ország déli partvidékét ért amerikai légicsapásokra – áll az iráni külügyminisztérium szombati közleményében. A dokumentum szerint az Egyesült Államok megsértette az ENSZ Alapokmányát és a két ország közötti háborút lezáró memorandumot.
Irán állítása szerint amerikai célpontokat támadott amerikai légicsapásokra válaszul
Irán nem közölte, hogy pontosan milyen célpontokat vett célba és hogy hol találhatóak.
Az amerikai légierő iráni célpontokat bombázott pénteken, miután csütörtökön Irán felől indított drón eltalált egy kereskedelmi hajót a Hormuzi-szorosban. Az amerikai Középső Parancsnokság (CENTCOM) pénteki beszámolója szerint repülőgépei iráni rakéta- és dróntároló helyeket, valamint part menti radarállomásokat támadtak.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.