Visszatér a parlamentbe a Gorilla

Pozsony. Rendkívüli ülésen vitatja meg a parlament védelmi bizottsága a Gorilla-akta nyomozásának aktuális állapotát.

Pozsony. Rendkívüli ülésen vitatja meg a parlament védelmi bizottsága a Gorilla-akta nyomozásának aktuális állapotát. A héten távozott az ügyön dolgozó nyomozócsoport éléről Marek Gajdoš; Tibor Gašpar országos rendőrfőkapitány azonnal meggyanúsította, hogy megfutamodott a felelősség elől.

A bizottság ülését ellenzéki képviselők hívták össze, miután Gajdoš távozott a nyomozócsoport éléről, s egyben a rendőrségtől is. A nyomozó önszántából mondott le az ügyről, mondván: elfogadhatatlan munkafeltételek uralkodnak a rendőrségnél. „Nem igaz, hogy a felelősség elől futamodtam volna meg és hogy azért távozom, mert a nyomozás során nem jutottunk semmilyen eredményre. A nyomozás állapotáért vállalom a felelősséget, teljes mértékben tükrözi, milyen kompetenciáim voltak a rendőrségnél” – válaszolt a rendőrfőkapitány kritikájára Gajdoš, aki jelezte, hajlandó részt venni a parlamenti bizottság meghallgatásán. A nyomozás vezetése során rendszeresen konfliktusba keveredett Dušan Kováčik speciális ügyésszel, aki több alkalommal utasított el bizonyos kihallgatásokat vagy bizonyítási eljárást. Például nem engedte Peter Holúbek volt SIS-ügynök és Robert Fico kormányfő kihallgatását. Gašparral – akinek neve szintén szerepel az aktában, is összetűzésbe került – amikor kijelentette, hogy a Gorilla akta minden jel szerint hiteles. A rendőrfőkapitány azonnal kritizálni kezdte ezért, s hangsúlyozta, csak Gajdoš személyes véleményéről van szó.

Az ellenzéki képviselőknek már sikerült elég aláírást összegyűjteniük a rendkívüli ülés összehívására. A bizottság, melyet hét napon belül fognak megtartani, Gajdošon és Gašparon kívül Robert Kaliňák belügyminisztert is beidézi. „Ha szükség lesz rá, kérvényezni fogjuk, hogy Gajdošt mentsék fel a titoktartási kötelezettség alól” – mondta tegnap Ľubomír Galko, az SaS képviselője.

A Gorilla kapcsán indított nyomozás aktájából a Sme napilap szerint kiderül, bizonyos információk utalnak arra, hogy a Penta pénzügyi csoport lefizethetett néhány parlamenti képviselőt. Ebben az ügyben viszont leállították az eljárást, mivel a kulcsfontosságú tanú félt a fenyegetésektől, s megtagadta a vallomástételt. Gajdoš a nyomozócsoportot 2012 januárjában hozta létre abban az időben, amikor Daniel Lipšic volt a belügyminiszter. A nyomozást máig nem sikerült lezárni. Gašpar szerint a nyomozócsoport tagjai nem voltak jó viszonyban egymással. „A csoportból tíz rendőr távozott saját kérésére. Egészségügyi okokra hivatkoztak vagy arra, hogy nézeteltéréseik voltak a nyomozócsoport vezetőjével” – írta a rendőrfőkapitány lapunknak elküldött nyilatkozatában. Elárulta azt is, hogy a nyomozócsoport tagjai a belügyminisztériumtól összesen 23, feletteseiktől pedig 285 rendkívüli jutalmat is kaptak, előléptetésekre is volt példa.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?