Minisztercsere NATO-csatlakozás idején

A védelmi minisztérium vezetőjének cseréje a lehető legrosszabb időpontban történik, amikor Szlovákia a NATO-ban betöltendő szerepéről kezdődnek a tárgyalások, jelentette ki tegnap Ivan Šimko.

A védelmi minisztérium vezetőjének cseréje a lehető legrosszabb időpontban történik, amikor Szlovákia a NATO-ban betöltendő szerepéről kezdődnek a tárgyalások, jelentette ki tegnap Ivan Šimko. A távozó miniszter a NATO-tagországok nagykövetei, a katonai attasék és a minisztérium magas beosztású hivatalnokai előtt tartott beszédében kiemelte, hogy ezektől a tárgyalásoktól függ Szlovákia jövőbeni pozíciója. Az őt felváltó Juraj Liškának hajlandó segíteni, és mindent megtesz azért, hogy az új miniszter sikeres legyen. A legfontosabbnak azt tartja, hogy Szlovákiának modern, jól felfegyverzett és működőképes hadserege legyen, éppen ezért mindenképpen folytatni kell a megkezdett reformokat, melyeknek nagyon fontos részei a stratégiai jellegű döntések. – A társadalom most a becsületességet és a tisztességet várja el tőlünk. Ha ilyen katonákat akarunk hadseregünkben, nekünk, a minisztérium vezetésének kell példát mutatnunk – jelentette ki Šimko. A miniszter 11 hónapos tevékenysége alatt nagyon sokat tett a hadsereg reformjáért, mondta tegnap Rudolf Slánsky. Csehország pozsonyi nagykövete Ivan Šimko Ján Mojžiš leváltásával kapcsolatos szavazását kommentálva kijelentette: Mindenkinek úgy kell meghoznia a döntéseket élete során, hogy ne kerüljön konfliktusba saját lelkiismeretével. Pozitívan értékelte a miniszter munkáját Damian Roderic Todd is. A brit nagykövet szerint az előző miniszter, Jozef Stank és Ivan Šimko vezetése alatt nagyon sokat javult a hadsereg felkészültsége a NATO-tagságra. Azt, hogy egy demokratikus ország néha lecseréli minisztereit teljesen normális dolognak tartja.

Šimko előadásában kitért a minisztérium által megrendelt logisztikai információs rendszerre is, ennek tendereztetése során szerinte minden törvényt betartottak és betartanak. A miniszter ezzel Mikuláš Dzurinda kormányfő szavaira reagált, akit „nagyon felidegesítettek” egyes napilapokban az üggyel kapcsolatban megjelent hirdetések. A tender 443 millió koronás előszerződését még júniusban írták alá az IBM, számítógépeket gyártó vállalattal, s az egész folyamatot a Közbeszerzési Hivatal döntése alapján folytatták le. Šimko állítja, miniszterként nem szólt és nem is szólhatott bele az egész vásárlási ügyletbe, sőt a tender kiírása még akkor történt meg, amikor ő nem volt miniszter. A Közbeszerzési Hivatal februári döntése alapján, amikor bővíteni kellett a pályázatokat elbíráló bizottságot, a minisztérium belső ellenőrzése semmilyen hibát sem talált az egész ügyben. A hirdetések, melyek arra vártak választ, miért az IBM nyerte meg a tendert, ha 130 millió koronával drágább volt a javaslata, mint a konkurens és az első körben nyertesnek kihozott Slovakodata cégé, nyilván a vesztes ötletei. Megrendelőként az a Pavol Varga szerepel, aki 2002-ben az SDKÚ kampányát is vezette.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?