Albert Sándor a Selye Egyetem rektora

Pozsony. A komáromi Selye János Egyetem korábbi megbízott vezetője tegnap vette át rektori kinevezését Ivan Gašparovič köztársasági elnöktől az elnöki palota fogadótermében.

Kinevezte, gratulált isPavol Majer felvételeSzlovákia sorrendben huszonötödikként létrejött felsőoktatási intézményének vezetője, egyben a Magyar Koalíció Pártjának parlamenti képviselője bízik abban, sikerül meggyőznie az államfőt a magyar egyetem létjogosultságáról. A köztársasági elnök korábban úgy nyilatkozott, az egyetem megalakítására jóváhagyott, 100 millió koronás állami támogatást egyéb célokra is felhasználhatták volna. Gašparovič köszöntőjében elmondta, a Selye János Egyetem remélhetőleg mind a hazai, mind az európai uniós felsőoktatási térségben versenyképes lesz.

„Rektori kinevezésemet egyfajta kihívásnak tekintem, szeretnék minden kétkedőt meggyőzni, hogy az egyetlen hazai, magyar nyelvű egyetem nem politikai megrendelésre, hanem a szlovákiai magyarság érdekében jött létre. Úgy vélem, a Selye János Egyetem révén a későbbiekben jelentősen javulhat a hazai magyar kisebbség képzettségi szintje, és nagyobb teret, jobb lehetőségeket biztosíthatunk számára a munkaerőpiacon. Elképzeléseink értelmében az egyetem működésével idővel az otthont adó régió gazdasága is fellendülhet. Utóbbi törekvéseink miatt képzéskínálatunkat a valós igényekre alapozva próbáltuk és próbáljuk kialakítani. Éppen ezért a tanár-, lelkész- és közgazdászképzés mellett egy-két éven belül szeretnénk beindítani az informatikusképzést is. Mivel felsőoktatási intézményünk zöldmezős beruházásként is felfogható, reformelképzeléseinket könnyebben valósíthatjuk meg. A hallgatók képzésében mindenképpen a szakmai gyakorlat és a módszertani ismeretek megszerzésére szeretnénk helyezni a fő hangsúlyt. Elképzeléseink alapján az oktatás egyenlő arányban irányulna az elméleti és a módszertani ismeretek átadására, valamint a gyakorlati felkészítésre. Ezenkívül fontosnak tartjuk az idegennyelv-oktatást is. Célunk, hogy a diákjaink tanulmányaik során legalább egy idegen nyelvet is elsajátítsanak, természetesen az államnyelven kívül. A gazdaságtudományi képzés révén pedig szeretnénk a régiófejlesztéshez is hozzájárulni” – tájékoztatta lapunkat Albert Sándor rektor.

Ugyan a vizsgaidőszak kiértékelése csak február közepén zárul le, az elsődleges visszajelzések alapján a hallgatók döntő többsége sikerrel vette az akadályokat, persze, néhányan ismételni kényszerülnek, közölte az intézmény vezetője: „A tanárok és a diákok véleménye egyértelműen azt tükrözi, a hallgatóink többsége jól érzi magát egyetemünkön.”

Az ünnepségen részt vett Martin Fronc oktatási miniszter, Juraj Sinay, a Szlovák Rektori Konferencia és Libor Vozár, az Egyetemek Tanácsának elnöke is.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?