Néhány, általánosan egészségesnek tartott étel többet árthat, mint segíthet, ha éhgyomorra fogyasztjuk. Mutatjuk azt a 7 élelmiszert, amelyekkel semmiképpen sem tanácsos kezdeni a napot.
Mutatunk 7 ételt, amelyeket nem tanácsos éhgyomorra fogyasztani! Háromról nem is gondolnánk...
1. Citrusfélék
A citrusfélék, mint például a narancs vagy a grapefruit, savakban gazdagok. Ezek irritálhatják a gyomor nyálkahártyáját, ami gyomorégéshez és fokozott gyomorsavtermeléshez vezethet. Az érzékeny gyomrú embereknél ez reggelente hányingert okozhat.
2. Édességek és cukrok
Éhgyomorra édességet enni nem túl jó ötlet. Ezek ugyanis a vércukor- és inzulinszint gyors emelkedését okozzák, ami túlterhelheti a hasnyálmirigyet. Hosszú távon ez vércukorproblémákhoz vezethet, növelheti a cukorbetegség kockázatát, és hozzájárulhat ahhoz, hogy a kezdeti fellendülés után csökken az energia.
3. Joghurt
Bár a joghurt egészséges és tele van jótékony baktériumokkal, ha éhgyomorra fogyasztjuk, az kontraproduktív lehet. A gyomorsav, amely reggel nagymértékben koncentrálódik, elpusztítja a probiotikus kultúrákat, csökkentve az emésztésre gyakorolt pozitív hatást.
4. Szénsavas italok
A szénsavas italokban lévő buborékok irritálhatják a gyomrot, és fokozódhat a gázképződés. A szén-dioxid növelheti a gyomorsavat, ami kellemetlen puffadást okozhat, és gyomorhuruthoz vezethet.
5. Paradicsom
A paradicsom oxálsavban gazdag, amely a gyomorsavval kombinálódva növelheti a vesekő kialakulásának kockázatát. Ha üres gyomorra fogyasztjuk, a paradicsom irritálhatja a gyomrot, és elősegítheti a reflux kialakulását .
6. Banán
A banán nagy mennyiségű magnéziumot tartalmaz, ami éhgyomorra egyensúlytalanságot okozhat a kálium és a magnézium között a vérben. Ez a szívre nehezedő nyomás növekedéséhez és akár szív- és érrendszeri problémákhoz is vezethet. A banán emellett növeli az inzulinszintet, ami a vércukorszint megugrását okozza.
7. Kávé
Az éhgyomorra történő kávéfogyasztás serkenti a gyomorsavtermelést, ami gyomorégéshez, a nyálkahártyák irritációjához és hosszú távon gyomorproblémákhoz, például gyomorhuruthoz vezethet. A koffein ugyan gyors energiát adhat a szervezetnek, de ezt gyakran energiacsökkenés és fáradtság kíséri.
(pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.