Új szakok, nemzetközi képesítés

Dunaszerdahely. Hétszáz tanulóval kezdte az idei tanévet a Szabó Gyula utcai Magyar Tanítási Nyelvű Egyesített Középiskola, sürgősen osztálytermekre lenne szükségük. Az egyes ágazatok mélypontjait új szakmák bevezetésével próbálják áthidalni, ezekhez további műhelyeket terveznek, ami szintén újabb helyet igénylő befektetés.

A városban több oktatási intézmény helyhiánnyal küzd. Molnár Ilona, az Egyesített Középiskola igazgatójának véleménye szerint a megyéhez tartozó intézmények szorosabb összefogása megoldást jelentene. A tervek szerint a szlovák gimnázium hamarosan új épületbe költözik, ezzel nemcsak a Szent István téri épület szabadul fel a magyar gimnázium javára, hanem az eddig általuk bérelt Mezőgazdasági és Élelmiszer-ipari Szakközépiskola néhány terme is. „A megyével és az iskolával történő megegyezés szerint megkapjuk a nyolc osztályt, ezzel már csak öt teremre szűkül a hiányunk. Reméljük, év végéig ez is megoldódik, hogy zökkenőmentesen induljon az új szakmák képzése” – nyilatkozta Molnár Ilona. A 2002-ben, a szakmunkásképző és a leány-szakközépiskola egyesítésével létrejött oktatási intézményben nappali, esti és levelező tagozaton hároméves szakmai képzést és érettségivel végződő tanulmányi szakokat kínálnak. Jövőre a szakközépiskolai részleg három szakkal bővül: divattervezés, elektrotechnika és informatikai szolgáltatások a gépiparban. A szakmunkásképző érettségiző osztályaiban az országban egyetlenként magyar nyelven indítottak vegyipari technikus – életkörnyezet védelme és alakítása képzést, idén lesznek először végzőseik. A szakmunkás-bizonyítvánnyal végződő szakokat kalapkészítő és kirakatrendező szakmákkal bővítik. 2000-től rendelkeznek európai engedéllyel, mely alapján nemzetközi ECDL számítógép-használói vizsgát tehetnek náluk az érdeklődők. Egy uniós pályázaton nyert összegből 150 diáknak biztosítanak ingyenes képzést nemzetközi vizsgaközpontjukban. Az oktatás színvonalának elengedhetetlen feltétele a megfelelő körülmények biztosítása, melyre az idei tanévben terveznek lépéseket. „Bármily nehéz is, én elképzelhetőnek tartom azt a tendenciát, mely szerint azok az iskolák, ahol kevesebb a diák, vagy sok tanteremmel rendelkeznek, megosszák másokkal az épületet. Ez a fenntartóinknak pénzügyileg is elfogadhatóbb megoldás, mint idegen termek vagy épületek bérlése” – mondta végezetül az igazgatónő.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?