Robotok az iskolában

A búcsi Katona Mihály Alapiskolában LEGO Programozó Műhelyt hoztak létre, melyben heti több alkalommal robotok építésével, progra- mozásával foglalkoznak a gyerekek.Az iskola egy 6 x 3,5 m-es helyiséget adott a műhelymunkához.

A búcsi Katona Mihály Alapiskolában LEGO Programozó Műhelyt hoztak létre, melyben heti több alkalommal robotok építésével, progra- mozásával foglalkoznak a gyerekek.

Az iskola egy 6 x 3,5 m-es helyiséget adott a műhelymunkához. A terepasztal, padok, székek mellett a teremben 3 személyi számítógép, interaktív tábla, webkamera, notebookok és táblagépek szolgálják a gyerekeket. Tíz LEGO-robot-készletük van. Az általuk használt mobilrobotok: 3 LEGO MINDSTORMS EV3-as oktatócsomag, 1 kiegészítő csomag, 6 I. generációs MindStorms RCX Alapcsomag, 1 LEGO® Education WeDo Robotics oktatócsomag.

A műhely vezetője, Henzel György pedagógus elmondta: „Iskolai oktatásunk legsürgetőbb feladatai közé tartozik a tanulók alacsony digitális készség- és kompetenciaszintjének javítása, valamint az új információs és kommunikációs technológiák hatékony alkalmazásának integrálása az oktatás-nevelés folyamatába. Ezért a diákoknak lehetőséget teremtünk, hogy felfedezzék a számítógép, a virtuális tér és a valós gyakorlati problémák közötti összefüggéseket, és gyakorlatot szerezzenek e problémák megoldásában. A konstruálást, a kézzelfogható eszköz megépítését, a mechanikus alkatrészek működésének, vezérlésének megfigyelését tesszük lehetővé. A robotok építése közben a diákok kiismerik a különböző érzékelőket, és egyre összetettebb programozási szerkezeteket használnak. A robotok fejlesztése során a tervezés – kivitelezés – tesztelés – folyamatát követik, amellyel a valós fejlesztői magatartás kialakulását segítjük. Az algoritmikus gondolkozás, a logikai készségek és finommotorikus készségek mellett számos kompetenciaterületen gazdagítjuk a gyermekeket: szociális kompetenciáik is fejlődnek, prezentációs készségüket is fejlesztjük. A robotprogramozás és a robotépítés csapatösszetartó erő is. A szakkörökben jól dolgoznak együtt ötödikesek és nyolcadikosok, fiúk és lányok, és talán észre sem veszik, mennyit tanulnak egymástól.”

A búcsi alapiskolások számos robotot építettek már műhelyükben, a robotokról videók is készültek, melyeket megosztottak az interneten is. A LEGO Programozó Műhely lelkes tagjainak feladata legutóbb egy hulladékfeldolgozó telepen folyó munkálatok bemutatása volt. Hat robotot építettek meg és programoztak be. Volt szelektáló (szortírozó) robot, amely a szemetet (színes legódarabokat) színeik alapján szelektálta egy palettán levő ládába. A paletta áthelyezésére targoncát építettek és programoztak a diákok. A palettába került papírbálákat egy további robot vitte egy robotkarhoz, mely a bálát egy futószalagra helyezte, ez pedig egy gyűjtőhelyre szállította a papírbálákat.

A műhely ellátogatott egy nyári táborba is, ahol a táborozó gyerekek ismerkedhettek meg a LEGO programozás rejtelmeivel. A műhely nem titkolt célja, hogy felkeresse azokat az iskolákat, melyek szintén foglalkoznak vagy foglalkoznának robotok programozásával. Olyan táborokat is szeretnének szervezni, ahol találkozhatnak a programozás iránt érdeklődő gyerekek.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?