Miért éppen egyházi?

Napjainkban, amikor az erkölcs oly gyönge lábakon áll, amikor a hitük mellett állhatatosan kitartó egyének ideje lejárt, amikor az élet minden területét az anyagiasság hatja át, azt hiszem egyre fontosabb a kérdés, milyen nevelésben részesüljenek gyermekeink.

Fontos-e egyáltalán a nevelés, vagy csak a mérhetetlen mennyiségű ismeretek átadása az egyetlen cél? Hogy minél több tananyagot elsajátítva megállják a helyüket a felsőbb oktatásban és a munkahelyükön? Vajon elegendő-e ez az emberré váláshoz?

Az egyházi iskoláknak fontos küldetésük van. Nem elcsépelt frázis a hitre és az erkölcsre való nevelés. Mert „meging ott minden, hol a hit hiányzik” – mondta Shiller, s Berzsenyi szerint „minden ország támasza, talpköve a tiszta erkölcs.” Olyan iskolában, ahol a tudás mellett a két legfontosabb erény a hit és az erkölcs, gyermekeink jó helyen vannak.

Divatos irányzatok

Egy külső szemlélő gyakran hajlamosabb észrevenni ezen iskolák egyes diákjainak nem éppen ildomos viselkedését nyilvános helyeken. Ne feledjük azonban, hogy a külső környezet, a különböző társadalmi hatások, divatos irányzatok, de elsősorban a média azok az erők, melyekkel szemben nem könnyű felvenni a harcot. Vajon sikerül-e ez a családokon belül? Vajon tudjuk-e gyermekeinket kizárólag a saját elképzeléseink, elveink szerint nevelni?

A nevelésből fakad

Ismerjük be, hogy ez szinte lehetetlen. Mennyire nehéz helyzetben van akkor az iskola! És mégis mindezzel dacolva, próbálnak az egyházi iskolák olyan légkört teremteni, melyben a diákok jól érzik magukat. Ez a jó érzés pedig a nevelésből fakad. A nevelésből, melynek alapja a szeretet, az odafigyelés, a megértés és a türelem. „A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli.” (1.Kor.13,4-8). Ahol a pedagógusok példaképe az erényesség, a hit, ott a legjobb kezekben vannak gyermekeink. Ne féljünk tehát kiállni hitünk mellett, bátran merjük vállalni a tiszta erkölcsre való neveléssel járó nehézségeket! Mert „A gyermeknevelés veszélyes dolog: ha sikerül, rengeteg küzdelem és gond az ára, ha nem sikerül, fölülmúlhatatlan a fájdalom.” – mondta Démokritosz.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?