Már most intézhetjük a tábort

A diákok ugyan csak tegnap tértek vissza az iskolapadokba, sok szülő azonban már most felteszi a kérdést, hová tegye a gyerekét a tavaszi szünetben. Vannak, akik szabadságot veszne ki a tavaszi szünetre, és a gyerekekkel együtt utaznak el, sokan azonban nem engedhetik meg maguknak ezt a luxust.

A tavaszi szünet, mint minden évben, idén is más-más időpontban lesz az egyes régiókban. Kelet-Szlovákiában, vagyis az Eperjesi és Kassai kerületekben február 23-án kezdődik és február 27-én ér véget. A tanítás itt március elsején kezdődik, azon a napon, amikor a közép-szlovákiaiaknak a szünet. A Besztercebányai, a Trencséni és a Zsolnai kerületekben ugyanis március elseje és 5. között pihenhetnek a diákok. Nyugat-Szlovákiában, vagyis a Pozsonyi, Nyitrai és Nagyszombati kerületekben a tavaszi szünet március 8-án kezdődik és március 12-ig tart. Ezekben a kerületekben a diákok március 15-én kezdhetik meg újra a tanulást.

Dél-Szlovákiában, a magyarlakta területeken ugyan még sokkal erősebbek a rokoni kötődések, mint az ország egyéb területein, így a családok többsége számára a legegyszerűbb megoldásnak az számít, ha a tavaszi szünetben a nagyszülőkre bízzák a gyerekeket. Mit tegyenek azonban azok, akiknek nincs ilyen lehetőségük? Sokan ekkorra ütemezik be a szabadságukat, így két legyet ütnek egy csapásra. Nemcsak a gyerekkel nincs probléma, de az éves szabadságukat is sikerül kimeríteniük. Február végén ráadásul a magasabban fekvő helyeken még nem számít ritkaságnak a hótakaró, így akár még a téli sízést is bepótolhatják.

A szezon végére az árak sem olyan magasak, mint a szilveszteri időszakban. Annak azonban, aki olcsóbb kirándulásra vágyik, nem árt utánanéznie az idegenforgalmi prospektusokban vagy az Interneten az aktuális ajánlatoknak. Ugyanis mint minden évben, így idén is nőttek az árak, az egyes sí- és turisztikai központok nem egyformán reagáltak az áremelkedésre. Ha elég vastag a pénztárcánk, akkor akár külföldön is tölthetjük a tavaszi szünetet. Nem kell azonban külföldre mennünk ahhoz, hogy borsos árakkal találkozzunk. A Csorba-tónál található Fis hotelben például egy hétért, reggelivel együtt, egy személyre 8 ezer koronát kérnek. Ótátrafüreden a Hrebienok hotelben ugyanez 4550, a tátralomnici Urán hotelben pedig 5250 korona egy hét.

Mindennek azonban nem kellene elkeserítenie azokat sem, akiknek esetleg nincs erre elég pénzük. Családi házaknál vagy faházikókban való elszállásolásért ugyanis ennél lényegesen alacsonyabb összeget kérnek. Egy éjszaka ezekben 210-600 korona közötti összegbe kerül. Kedvező esetben azonban ráakadhatunk ennél jóval kedvezőbb árajánlatra is. Ma már az Interneten is felmérhetjük az árakat. A www.vypnite.sk honlapon több mint 300 ház közül válogathatunk.

Nem mindenki engedheti meg magának azonban azt sem, hogy a tavaszi szünetre szabadságot vegyen ki. Ha ilyenkor a nagyszülők sem segíthetnek be, és otthon sem szeretnénk hagyni a gyermekeket, akkor marad a gyermektábor. Ezeket elsősorban a 6 és 16 év közötti gyerekeknek szervezik, és ha az időjárás is kedvező, akkor nem egy sítanfolyamként is működik. Az elmúlt évek szeszélyes időjárása miatt sem kell azonban aggódnunk, hiszen a szervezők erre is felkészültek. Ha nincs hó, akkor uszodába viszik a gyerekeket, de olyan programok is szerepelnek ezeknek a táboroknak az ajánlatában, mint a korcsolyázás, a legkülönfélébb versenyek, diszkók és ezer más lehetőség.

Sokan persze erre azt mondhatják, hogy mindez nem olcsó mulatság. Milyenek is az árak az ilyen táborokban? Egy hét nagyjából 2 ezer és 5 ezer korona között mozog, tekintettel a programra és az elszállásolásra. A felső határ, mint mindenben természetesen itt is a csillagos ég, hiszen vannak olyan luxustáborok is, ahol az ár ennél sokkal magasabb. Mielőtt azonban bármilyen táborba is elküldenénk a gyermekünket, nem árt odafigyelni arra, hogy mit is tartalmaz az ár. Sokan ugyanis ráugranak az első olcsó ajánlatra, figyelmen kívül hagyva az olyan „részleteket” például, mint az étkeztetés. Egyáltalán nem mindegy például, hogy gyermekünk naponta hányszor jut ennivalóhoz, mint ahogy az sem, hogy az árban benne vannak-e az olyan költségek, mint a közlekedés, a biztosítás vagy a síjegyek.

Ezeket a táborokat a gyermekek üdültetésére specializálódó utazási irodák vagy polgári társulások szervezik. Sokat közülük megtalálhatunk az Interneten is. Aki azonban gyerekét ilyen táborba szeretné küldeni, annak jó lesz sietnie, hiszen a helyek általában gyorsan betelnek.

Ha a táborra sincs pénzünk, akkor sincs minden veszve, hiszen manapság már a kisebb városokban is működnek olyan szabadidőközpontok, amelyek a tavaszi szünetben gazdag programmal várják a gyerekeket. Több városban erre az időszakra egyhetes tábort szerveznek, ahol a legkülönfélébb programok mellett, még ebédet is kapnak. Az árak ezekben 1-3 ezer korona között mozognak. Néhány ilyen tábor a szülőknek is lehetővé teszi, hogy szó szerint „képet alkothassanak” gyerekük tavaszi szünetéről. Ötszáz korona körüli összegért ugyanis videó- vagy DVD-felvételt készítenek gyermekünk kikapcsolódásáról. (mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?