Dramatikus játékok napja

Április 20-án ismét a tanulásé és tanításé volt a főszerep a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karán. A Dramatikus játékok napja idén is sok-sok érdeklődőt vonzott, ami nem véletlen.

Április 20-án ismét a tanulásé és tanításé volt a főszerep a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karán. A Dramatikus játékok napja idén is sok-sok érdeklődőt vonzott, ami nem véletlen. A gyermekszínjátszó-csoport rendkívül színvonalas produkciója mellett számos, nem csupán gyerekek számára tanulságos feladat várta a résztvevőket. A rendezvény házigazdája a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet két oktatója, Petres Csizmadia Gabriella és N. Tóth Anikó volt.

A nap az ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó-csoportjának előadásával kezdődött, melynek különlegessége, hogy a csoport tagjainak ötleteiből írt forgatókönyv alapján készült, s gyerek és felnőtt számára egyaránt elgondolkodtató témakört boncolgatott: ki is vagyok én? A kérdést több nézőpontból is körbejárták a színjátszósok. A családi és baráti viszonyrendszerektől indítva eljutottunk olyan komoly felvetésekig, mint a nyelvjárási sajátosságok, a példaképek vagy a szlovákiai magyarság identitástudata. Mindezt a megszokotnál könnyedebb, ám kellő mélységű hangvételben, az érzelmek teljes repertoárját előcsalogatva a hallgatóságból. Az előadást Köteles Judit és N. Tóth Anikó rendezte.

Ezután a kar pedagógusjelöltjei tartottak a kortárs költészet jegyében kiscsoportos foglalkozásokat a diákoknak. A bemelegítő játékok után hét állomást kellett körbejárniuk a 4-5 fős csoportoknak. Az állomásokon játékos feladatok várták a gyerekeket. Lackfi János Betűtészta című versének megjelenítése plakáton, Varró Dani Limerickek költeményében szereplő Eszterka védelmére írt válaszvers, verskiegészítések, -átírások. A foglalkozások résztvevői az ipolysági színjátszók mellett a nagycétényi, a pogrányi és a gímesi iskola tanulói voltak.

Tanár és diák egyaránt a játék adta felszabadító élmény részese lehetett, és megtapasztalhatta, hogy az élménypedagógiai eszközökkel a tanulás és tanítás örömteli együtt dolgozássá válik.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?