A nyitrai Kínjátszók

Nyitrán a magyar egyetemisták bemutatták új darabjukat: a Frontátvonulást, Cseh Tamás műve alapján. A darab rendezője Tóth Gábor. A szereplők, a NYEKK (Nyitrai Egyetemisták Kínjátszó Köre) tagjai: Csizmadia Gabriella, Fitos András, Király Ágnes, Molnár Gábor, Tóth Gábor és Viczencz Zoltán.

Nyitrán a magyar egyetemisták bemutatták új darabjukat: a Frontátvonulást, Cseh Tamás műve alapján. A darab rendezője Tóth Gábor. A szereplők, a NYEKK (Nyitrai Egyetemisták Kínjátszó Köre) tagjai: Csizmadia Gabriella, Fitos András, Király Ágnes, Molnár Gábor, Tóth Gábor és Viczencz Zoltán. A történet az elmúlt rendszerben játszódik, leegyszerűsítve a történetet arról szól, hogy Vízy Miklós nem tudja eldönteni, menjen-e el, vagy maradjon Magyarországon. A rendező jól oldotta meg azt a problémát, hogy kevés szereplővel, hogyan lehet sok karaktert felvonultatni egy darabon belül, hiszen megjelent a darabban az elutazást támogatók tábora és az ellenzőké is, bárénekesnők, egyszerű járókelők, WC-s nénik, pénztárosok, alkoholisták és természetesen a hatalom emberei is. A NYEKK körülbelül 4 éve indult. Akkor még csak arról volt szó, hogy összejár egy baráti társaság és dráma játékokat, kommunikációs tréningeket játszunk. Akkoriban ez a baráti társaság szinte próbáról-próbára cserélődött, tehát sokféle ember megfordult a színjátszókörön belül. Három éve dőlt el a színjátszókör leghűségesebb emberkéi között, hogy jó lenne bemutatni egy előadást, egy kész darabot. Akkor történt az is, hogy a színjátszókör társulattá transzformálódott és felvették a Nyitrai Egyetemisták Kínjátszó Köre nevet, melynek rövidítése a NYEKK. Még a megalakulás évének májusában megtartották az első bemutatót, aki látta, annak tetszett. A lényeg az, hogy eljutottak a Jókai Napokra is. Az előadás ott is elég heves indulatokat gerjesztett, de aztán két különdíjat hoztak el. Nagyon büszkék voltak rá, mert Szlovákiában ez a korosztály öntevékenyen nem játszik színdarabokat. Mostanra sikerült megcsinálni az új darabot és bemutatni, ami a JUGYIK támogatásának is köszönhető. Az egyetemisták úgy gondolták, a Frontátvonulást színre lehet vinni és aztán átdolgozták. A dalokat, énekeket átírták prózára és próbáltak belőle egy ütőképes színházi előadást csinálni. Sikerült, a darab jó volt, és nagyon izgalmas. Az alig egy órás előadás alatt mindenki a 60-as évek Magyaroszágán érezhette magát.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?