Pozsony. Ha eladjuk a lakásunkat, vagy csak egyszerűen kiköltözünk belőle, a költözéssel járó problémáink mellett az energiaszolgáltatókkal is meg kell küzdenünk. Mit tegyünk, ha le szeretnénk jelentetni a villanyszolgáltatást? Erre keressük a választ.
Rázós lehet az elköltözés
Különösen oda kellene figyelnünk a villanyszolgáltatásra, hiszen ezzel kapcsolatban az elmúlt időszakban nem egy fogyasztónak származtak jelentős problémái. Ha le szeretnénk mondani a villanyszolgáltatást, ezt megtehetjük telefonon, elektronikus posta útján vagy személyesen is, minden esetben ki kellene kérnünk azonban az erről szóló igazolást. Ha eladjuk a lakásunkat és újba költözünk, először is fel kell mondanunk a régi lakásunk szolgáltatásait. A villanyszolgáltatónak ez esetben a nevünkön és a fogyasztói számunkon kívül meg kell adnunk a régi címünket is. Az új címünk megadása azért fontos, hogy a szolgáltató megküldhesse számunkra a végső számlázást. Ehhez persze meg kell adnunk a villanyóránk állását és az esetleges félreértések elkerülése érdekében a telefonszámunkat vagy e-mail címünket is. A Kelet-szlovákiai Áramszolgáltató (VSE) ügyfeleinek a költözéssel együtt járó lekapcsolást legkésőbb tíz nappal előre kell bejelenteniük, míg a Közép-szlovákiai Áramszolgáltató (SSE) esetében ez harminc nap. A Nyugat-szlovákiai Áramszolgáltató (ZSE) nem jelezte, hogy előre be kellene jelenteni a leállást. A végső leolvasást követően a szolgáltató kiállítja az utolsó számlát, ennek a megfizetését követően az ügyfél minden tartozása ki van egyenlítve a szolgáltatóval.
Ezt követően az új lakásunkat kell bejelenteni a villanyszolgáltatónál, amihez szintén a nevünket, új címünket és telefonszámunkat kell megadni. Meg kell választanunk azonban a számunkra megfelelő tarifasávot is. A szolgáltató ezen adatok ismeretében megküldi számunkra a csatlakozást biztosító szerződést, ami tartalmazza a csatlakozási díjat is. Ha ezt kifizetjük és a szerződést aláírjuk, öt napon belül felhívhatjuk a szolgáltató ügyfélszámát, amelyen keresztül megegyezhetünk a villanyszolgáltatási szerződésről. A szerződést aláírva visszaküldjük a szolgáltatónak, és a továbbiakban már a számlák fizetésével kell foglalkoznunk.
Az egyik leggyakoribb esetnek azonban az számít, amikor a lakást eladó és vevő megegyezik az ügyfél átírásában. Ez kombinálja a szolgáltatás lemondását és a bejelentkezést. Ez esetben az új tulajdonosnak az ügyfélszolgálati irodában kiírják az új szerződést, míg az eladó azonnal megkapja a végső számlát. A villanyóra állását az új vagy a régi tulajdonos is bejelentheti. (S, mi)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.