Ha gyors hitelre van szükségünk

Ha építkeznénk vagy lakást vásárolnánk, ám nincs elég pénzünk, akkor ma már többféle finanszírozási módszer közül választhatunk. Ha gyors hitelre van szükségünk, akkor a legokosabb bankhoz fordulnunk. Ellenkező esetben a lakás-takarékpénztár a legmegfelelőbb forma.

A bank az általunk benyújtott dokumentumok alapján bírálja el, hogy mire használjuk fel a kölcsönt és képesek leszünk-e időben visszafizetniTASR-felvéteIdén az év elején jelentősen estek a kamatok, a lakás-takarékpénztárak hiteleihez így jelenleg akár már 3,33 százalékos kamattal is hozzájuthatunk. A banki hitelek ezzel szemben ugyan drágábbak, ám a legnagyobb előnyük, hogy nem kell hosszú időn keresztül takarékoskodnunk ahhoz, hogy hozzájuthassunk a kölcsönhöz.

Kamatok tekintetében persze lényeges különbségek lehetnek az egyes pénzintézetek között is. Amiben megegyeznek, hogy a hitelkérelem idején nem kell, hogy az ügyfelük legyünk. Ha azonban már van számlánk a bankban, akkor nem egyszer kedvezőbb feltételek mellett juthatunk kölcsönhöz. Tévedünk azonban, ha azt hinnénk, hogy ezzel nyert ügyünk van, hiszen a kedvező elbírálás alapja a bankoknál a jó hitelképességünk.

A bankok természetesen biztosítékot kérnek az általuk folyósított nagyobb összegű hitelekre. Nagyon jó biztosítéknak számít az ingatlan, hiszen hosszú távon az értéke folyamatosan emelkedik. Ha az adós nem fizet, akkor a bank eladja a biztosítékként lekötött ingatlant, a vételárból levonja a tartozás hátralékát, a maradékot pedig kifizeti a volt tulajdonosnak. Az, amit ma általában jelzáloghitelnek nevezünk, kismértékben különbözik a bemutatott technikától. Itt a bank arra az ingatlanra (esetünkben lakásra vagy lakóházra) terheli rá a jelzálogot, amelynek a megvásárlásához hitelt nyújtott, illetve amelyben a hitelfelvevő lakik.

A bankok általában alacsonyabban határozzák meg a hitelfedezeti értéket, mint amennyi a piaci érték, hogy ezzel is nagyobb legyen a biztonságuk. Ezért senki ne lepődjön meg, ha az 1 millió koronás lakás hitelfedezeti értéke csak 900 ezer korona lesz. Ezen összeg 60-70 százalékáig nyújtanak a bankok hitelt, ami a valós vételárhoz – a piaci értékhez – képest csak 50-60 százalék. Tehát annak ellenére, hogy saját erőre elvileg nincs szükség, nagyon is behatárolt a hitelfelvételi lehetőség. A bankok ezenkívül ragaszkodnak ahhoz, hogy az ügyfél a hiteltörlesztés mellett meg is tudjon élni. Ezért a család havi nettó jövedelmének az egyharmadát nem nagyon haladhatja meg a hitel.

Jelenleg több bankban is kedvezményes áron juthatunk hitelhez. A Ľudová banka például 0,30 százalékos kedvezményt nyújt azoknak az igénylőknek, akik még nem lépték át a 36. életévüket.

Ha életbiztosítást használunk fedezetként, akkor további 0,1 százalékos kedvezményhez jutunk, 0,2 százalékkal olcsóbban juthatunk hozzá a hitelhez azonban akkor is, ha azt egy a 18. életévét betöltött gyermek a szüleivel együtt kéri. A fent említett kedvezményeket kombinálni is lehet, így akár 1 százalékos kamatkedvezményhez is hozzájuthatunk. Az Istrobankában ugyanez 0,5 százalék, ha az életbiztosításunkkal a hitel 100 százalékáig kezeskedünk. Ha a bank ügyfelei az Allianznál vannak biztosítva, a kedvezmény 1 százalékos lehet. (mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?