OROSZ SAJTÓ
Az orosz lapok nem adnak esélyt a szibériai KrasAir légitársaságnak a Malév megszerzésére, noha Gyurcsány Ferenc miniszterelnök biztosította orosz kollégáját, Mihail Fradkovot, hogy kormánya gazdasági döntéseit nem befolyásolják politikai hátsó szándékok.
TALLÓZÓ
Az orosz lapok nem adnak esélyt a szibériai KrasAir légitársaságnak a Malév megszerzésére, noha Gyurcsány Ferenc miniszterelnök biztosította orosz kollégáját, Mihail Fradkovot, hogy kormánya gazdasági döntéseit nem befolyásolják politikai hátsó szándékok. Gyurcsány ékesszólása elringatta orosz vendégét, de a magyar kormányfő kisvártatva jelezte: nagyarányú fejlesztés után fognak új pályázatot kiírni a Malévra. A két privatizáció összekapcsolása azt jelenti, hogy a KrasAirnek nem terem babér. Bár a magyarok nem sietnek megválni a Malévtől, egy másik témában – a Kommerszant szerint – pártolják, hogy a budapesti tőzsdén adjanak elsőként helyet a határidős kereskedésnek egy kénmentesített, új Urals exportolajfajtával. Az üzleti lap szerint az orosz kormányfő segítséget ígért ahhoz, hogy a Mol – amely az idén 6,4 millió tonna olajat kap a (tönkretett YUKOS helyébe lépett) Lukoiltól Magyarország és Szlovákia ellátására – ennél többet vásárolhasson. Végső döntésért azonban a Lukoil vezetőségéhez fordult, amelyből egyébként senki sem utazott vele Budapestre. A Mol teljes importja Magyarország és Szlovákia számára 11-12 millió tonna évente, a fennmaradó mennyiséget más orosz cégektől (TNK-BP, Sibneft, Russneft) veszi meg.
RODONG SZINMUN
Phenjan azzal vádolja az USA-t, hogy a nukleáris programjáról szóló hatoldalú tárgyalásokat Észak-Korea lefegyverzésére és az ellene való nukleáris csapás előkészítésére használja fel. Ez a Koreai Munkapárt napilapjában, a Rodong Szinmunban jelent meg. Phenjan ígéretet tett arra, hogy feladja nukleáris programját gazdasági segélyek és biztonsági biztosítékok fejében, e nyilatkozatban azonban már azt követelte, előbb az USA szállítson neki a bizalom jeléül könnyű vizes atomreaktorokat, és csak ezután hajlandó atomfegyverprogramját felszámolni. A két Korea, Kína, Japán, az USA és Oroszország által aláírt közös nyilatkozat leszögezte: jelenleg nincsenek atomfegyverek a Koreai-félszigeten, és az USA-nak nincs szándékában sem nukleáris, sem hagyományos fegyverekkel támadást indítani Észak-Korea ellen.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.