TALLÓZÓ

OROSZ LAPOK
Az Izvesztyija szerint a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) tudta, hogy a moszkvai metró sebezhető. A két hónapja lezajlott gyakorlat ugyanis kimutatta a metróbiztonsági és a különleges szolgálat felkészületlenségét a földalatti terrorcselekmények elhárítására és következményeinek felszámolására.

OROSZ LAPOK

Az Izvesztyija szerint a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) tudta, hogy a moszkvai metró sebezhető. A két hónapja lezajlott gyakorlat ugyanis kimutatta a metróbiztonsági és a különleges szolgálat felkészületlenségét a földalatti terrorcselekmények elhárítására és következményeinek felszámolására. Ezért az FSZB – mint azt egy vezető tisztségviselő szűk körben elismerte – csodálkozott is, miért nem kíséreltek meg a terroristák már korábban földalatti merényletet. A metrómerénylet a Kommerszant szerint is várható volt. „Samil Bászájev szélsőséges csecsen gerillavezér a föld alól támadt, ahogyan éppen egy éve megígérte” – emlékeztetett szalagcímében a lap, amely két konkrét indítékot tételezett fel a merénylet mögött: Vlagyimir Putyin államfő bejegyzését a márciusi elnökválasztás jelöltjeként, illetve azt a (Putyin által egyébként elvetett) képviselői indítványt, hogy az elnöki megbízatást hosszabbítsák meg hét évre.

THE SUNDAY TIMES

A brit hírszerzés az iraki háború előtt háromszor is figyelmeztette Tony Blair miniszterelnököt a tömegpusztító fegyverekről szóló értesülések bizonytalanságára – írta a lap. Robin Cook, Blair volt külügyminisztere, aki az iraki háború elleni tiltakozásul még annak kitörése előtt minden kormánytisztségéről lemondott, azt mondta: mindez éles ellentétben áll a 2002 szeptemberében nyilvánosságra hozott hírszerzési dosszié azon kulcselemével, amely szerint az iraki tömegpusztító fegyverek 45 perces bevetési készültségben voltak. Geoff Hoon védelmi miniszter azonban múlt héten azt mondta: a háború megindításáról hozott döntésben nem volt lényeges elem a 45 perces bevetési készültségről szóló értesülés. A The Observer, a vasárnapi baloldali brit lap meg nem nevezett forrásra hivatkozva írta, hogy a brit kormány szupertitkos lehallgató központja (GCHQ) az amerikai nemzetbiztonsági ügynökség kérésére, az ENSZ-beli kémtevékenységet tiltó egyezményt megsértve segített a biztonsági tanácsi tagországok küldötteinek lehallgatásában az Irak elleni új BT-határozat vitája előtt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?