TALLÓZÓ

ZIUA
A román parlament nemzeti kisebbségi csoportja semmibe vette a demokrácia értékeit, amikor a választási törvény kisebbségi szervezeteket sújtó módosítását indítványozta – véli a román Helsinki Bizottság társelnöke.

ZIUA

A román parlament nemzeti kisebbségi csoportja semmibe vette a demokrácia értékeit, amikor a választási törvény kisebbségi szervezeteket sújtó módosítását indítványozta – véli a román Helsinki Bizottság társelnöke. Gabriel Andreescu politológus, a magyarországi Pro Minoritate-díj kitüntetettje a Ziua című román ellenzéki napilapban beható bírálatnak vetette alá a román választási törvény kisebbségeket érintő módosítására irányuló indítványt. Ennek tárgya a nemzeti és etnikai kisebbségek szervezetei választási részvételének korlátozása. Az történt ugyanis – írta Andreescu –, hogy (a nem magyar) kisebbségiek parlamenti csoportja a választási törvény olyan módosítását indítványozta, amelynek értelmében csak azok a kisebbségi szervezetek indulhatnak a választásokon, amelyeknek már van parlamenti képviselete. Az összes többi kisebbségi szervezet viszont „csak drákói szigorú feltételek teljesítése esetén” vehet részt a választásokon. A legfőbb feltétel, hogy magukba kell foglalniuk az adott kisebbség legalább 15 százalékát.

NEWSWEEK

Az amerikaiak 55 százaléka úgy véli, hogy Irak tömegpusztító fegyverekkel rendelkezett mielőtt az Egyesült Államok tavaly márciusban megtámadta. A megkérdezettek 32 százaléka van ellenkező véleményen, a többiek nem tudják. Huszonegy százalék azoknak az aránya, akik szerint az arab országban még mindig vannak ezekből a fegyverfajtákból, huszonhét százalék véli úgy, hogy az arzenált már elszállították Irakból, míg három százaléknak az a véleménye, hogy az irakiak megsemmisítették a fegyvereket. Az 1259 megkérdezett 49 százaléka úgy vélte, hogy Szaddám Huszein iraki elnöknek közvetlen köze volt az Egyesült Államok ellen 2001. szeptember 11-én végrehajtott terrortámadásokhoz.

THE DAILY TELEGRAPH

Példátlan tömeges tiltakozásra szánták el magukat a BBC alkalmazottai a Hutton-jelentésben a rádiót ért súlyos elmarasztalás után, egy új felmérés szerint azonban a Kelly-ügyben közzétett jelentés javított a miniszterelnök korábban mélyponton levő megítélésén. A BBC alkalmazottai egy teljes újságoldalt megvásároltak a legnagyobb példányszámú, tekintélyes, konzervatív The Daily Telegraphban. A fizetett hirdetés formájában, A BBC függetlensége címmel közzétett, megszámlálhatatlan névvel ellátott nyilatkozat szerint Greg Dyke, a Hutton-jelentés után lemondott, rendkívül népszerű vezérigazgató és intézményi főszerkesztő „az igazságot félelem nélkül kereső, bátor, független és alapos BBC-újságírásért állt ki”. A BBC alkalmazottai elszánták magukat arra, hogy a közrádió nem enged az igazság keresése melletti elkötelezettségéből.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?