Politikai igen-nem

Nehéz helyzetben vannak a magyar állampolgárok, hiszen hamarosan egyebek mellett arról is szavazniuk kell, kívánják-e, hogy az Országgyűlés törvényt alkosson arról, hogy jövőben a határon túli magyarok könnyebben kaphassanak magyar állampolgárságot.

Nehéz helyzetben vannak a magyar állampolgárok, hiszen hamarosan egyebek mellett arról is szavazniuk kell, kívánják-e, hogy az Országgyűlés törvényt alkosson arról, hogy jövőben a határon túli magyarok könnyebben kaphassanak magyar állampolgárságot. Nehéz helyzetben vannak azért, mert már csak alig három hét van hátra a referendumig, de a mai napig igazán senki sem magyarázta el, pontosan mi is várható a jövőben. Úgy tűnik, valójában senkinek sem érdeke a felvilágosítás. Az ellenzék látványosan dörzsöli a markát, hiszen az egész kampány az ő malmukra hajtja a vizet, emellett semmilyen felelősség nem hárul rájuk. A kormány pedig teljesen tehetetlen. Az egyik pillanatban az egyes miniszterek százmilliárdokkal riogatják az embereket, a másikban a kormányfő egyszerűen csak annyit mond, a kormánynak és személy szerint neki is van véleménye az ügyben, de nem akarják befolyásolni az embereket, így egyszerűen nem mondják meg, hogy szavazzanak-e vagy sem. Aztán meg előhúznak a kalapból valami pótprogramot a kettős állampolgárság helyett. A balliberális értelmiség is megosztott. Tamás Gáspár Miklós, az ország talán legbölcsebb filozófusa a Népszabadság hasábjain arra buzdította az embereket, ne menjenek el szavazni, mert ebben a témában nincs értelmes megoldás. Nemmel nem szabad szavazni, hiszen majdnem mindenkinek van határon túl közeli vagy távoli rokona, s egy nem szavazattal becsuknának előttük egy szimbolikus kaput. Az igen szavazatnak meg az a nagy hibája, hogy nem tudni, mi jön utána. Az egésszel kapcsolatban így meg az a probléma, hogy bár Magyarország, ahogy Szlovákia is, képviseleti elven működő demokrácia, a közvetlen demokrácia gyakorlását, azaz a népszavazást azért néha meg kell hagyni az embereknek, s nem ellene buzdítani. A kérdés ebből a szempontból irreleváns, a lényeg az, hogy demokratikusan gondolkodó politikusnak vagy értelmiséginek nem kellene apátiára buzdítania. Ettől függetlenül ez nem egyedi jelenség, nem kell messze menni, nálunk is voltak már népszavazások, melyek előtt, mondjuk, a mostani kormánypártok buzdították arra az embereket, hogy ne vegyenek részt a referendumon.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?