Méltó büntetés

<p>Több mint egy éve tart Štefan Harabin mélyrepülése, ez is csak azt mutatja, milyen magasról zuhan.&nbsp;</p>

A harmadik hatalmi ág ura volt, de búcsút kellett inteni a Legfelsőbb Bíróság elnöki posztjának, majd nem választották be a Bírói Tanácsba, elvesztette a Legfelsőbb Bíróság büntetőkollégiumának elnöki posztját és a szenátus elnöki posztját is, most pedig egyenesen az fenyegeti, hogy áthelyezik egy kerületi bíróságra, sőt megfosztják a talártól. Miközben az elmúlt évben nem tett semmi mást, mint az előző nyolcban. Az egyetlen változás, hogy kikerült a Smer védőszárnyai alól. Harabin igazságügyi miniszterként és a Legfelsőbb Bíróság elnökeként is több olyan döntést hozott, amelyek miatt most utódja fegyelmi eljárást indított ellene. Daniela Švecová kijelentette, hogy a Harabin vezette szenátus „önkényes, és jogsértő határozatot adott ki”. Néhány éve ezt már az Alkotmánybíróság is megállapította, de nem történt semmi, mert Harabin akkor még érinthetetlen volt. Most azzal védekezik, hogy „a jogi véleménye miatt indult ellene eljárás”, ami tilos. Első hallásra meggyőzően hangzik, de persze hülyeség. Harabin sze-nátusa egy járási bíróról döntött, s ki-mondta, hogy alkalmatlan a posztra és törvénytelenül gyakorolta a bírói hatalmat. Erre nincs joga a Legfelsőbb Bíróság egyik szenátusának se, még annak sem, amelyiket Harabin vezet. Ezt csak az Alkotmánybíróság mondhatja ki. Ha Harabinnak kételyei voltak a bíróval kapcsolatban, akkor az Alkotmánybírósághoz kellett volna fordulnia és pont. Mert ez nem „jogi vélemény” kérdése, hanem az igazságügyi eljárások betartásáé. A fegyelmi bizottság tehát nem Harabin jogi véleménye miatt jár el, hanem önkényes döntése miatt. Amennyire aktív volt ebben az ügyben, annyira volt passzív Harabin a büntetőkollégium elnökeként. Amikor a kollégiumnak egyesítenie kellett volna két bírói szenátus véleményét arról, hogy a rendőrség belső ellenőrző osztálya jogosult-e nyomozni a bűncselekményt elkövető rendőrök ügyeiben. Harabin utasítást kapott, hogy a kollégium ülését július 17-re hívja össze, ezt nem tette meg, bár erre semmilyen jogalapja nem volt. Ezzel szemben öt nap múlva, július 22-én az általa vezetett szenátus újabb döntést hozott, amelyben megkérdőjelezte, hogy a rendőrségi belső ellenőrzés része-e a rendőri testületnek. A Bírói Tanács ezért a múlt héten fegyelmi eljárást indított ellene – megint csak nem a jogi véleménye miatt, hanem mert nem teljesítette kötelességét. Harabin most azt hangoztatja, a Legfelsőbb Bíróság büntetőkollégiumából a belügy büntető kollégiuma lett, és Kaliňák nyolc éve nemzetközi, sőt ENSZ-szinten hoz szégyent Szlovákiára. Ha ez így van, azt hozzá kell tennünk, hogy senki nem segített ebben annyit Kaliňáknak, mint Harabin. Ami most történik vele, az csak a méltó büntetés azért, ahogy a Smert és annak embereit hosszú éveken át kiszolgálta. A szerző a Trend hetilap kommentátora
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?