Kincstári kozmetika

Ha a munkahivatalok június végéig nem csökkentik a munkanélküliek számát, alkalmazottaik nem kapnak prémiumot. A hivatal pozsonyi központjának igazgatója persze cáfolja, hogy kiadott volna ilyen utasítást.

Ha a munkahivatalok június végéig nem csökkentik a munkanélküliek számát, alkalmazottaik nem kapnak prémiumot. A hivatal pozsonyi központjának igazgatója persze cáfolja, hogy kiadott volna ilyen utasítást. Az érintettek körében máris riadalmat és felháborodást váltott ki a belső rendelet, melynek értelmében térségenként pontosan meghatározott munkanélküliségi szinthez kötik a júniusra esedékes prémiumok kifizetését. Mintha a közel 400 ezer munkanélküli lélektelen adminisztrálására ítéltetett hivatalnokokon múlna, hány új – lehetőleg tartós – munkahely teremtődik egy hónap alatt. Nyilvánvaló, hogy nem rajtuk múlik. Feletteseik mégis tőlük várják, hogy a statisztikusok egy hónap múlva az állástalanok számának újabb csökkenéséről számolhassanak be. A módszer a nem is oly régi idők praktikáira emlékeztet, amikor adminisztratív eszközökkel próbálták rózsaszínűbbre mázolni a valóságot. Formálisan csak azt követelik a hivatalnokoktól, ami egyébként is feladataik közé tartozik: mindent kövessenek el, hogy minél rövidebb legyen a munkát keresők listája. Ha másképp nem megy, szankciók is érvényesíthetők. Természetesen nem látványosan az egyébként is szorult helyzetben levő munkanélküli rovására. A hivatalban rendszeresen kilincselő állástalan számára képzettségének, szaktudásának megfelelő munkát kellene kínálni – ha van. Azt a munkanélkülit pedig, aki a rendszeres jelentkezési kötelezettségének netán nem tesz eleget, Kaníkék nem kis örömére törölhetik a segélyre jogosultak listájáról. Az irodafőnököt nem érdekli, hogy a jelentkezést a munkanélküli esetleg azért mulasztotta el, mert, mondjuk, nincs pénze buszjegyre. Vannak elemzők, akik a munkanélküliség lassú, de biztos csökkenését prognosztizálják. Annak elle-nére, hogy a nyugdíjkorhatár emelése, a rokkantsági állományba helyezés szigorítása, a vállalatoknál és az államigazgatásban végbemenő szerkezetváltás ezt nem segíti elő. Optimizmusukat az elemzők arra alapozzák, hogy a magánszektorban végrehajtott beruházások növekedése kezdi éreztetni hatását. Ez kétségkívül örvendetes. Az már kevésbé, ha a reformok ütemének gyorsítását szorgalmazó munka-, szociális és családügyi miniszter hivatalnokait újabb adatkozmetikázásra, végső soron pedig az állástalanok segélyezésének megkurtítására kényszerítenék.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?