VASÁRNAPI ÚJSÁG
A politikusokat és a kormányoldalt tette felelőssé a két hete „útjára indított” kémtörténetért Kövér László a rádióműsorban.
FIGYELŐ
A politikusokat és a kormányoldalt tette felelőssé a két hete „útjára indított” kémtörténetért Kövér László a rádióműsorban. Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes elnöke, az Orbán-kormány első titokminisztere elmondta, a kémtörténetként emlegetett ügyben mindenki, akinek tudomást kellett szereznie arról, hogy kivel áll kapcsolatban, az tudomást is szerzett. Onnantól kezdve pedig a politikusoké a döntés felelőssége, hogy mit kezdenek ezzel az információval. Kövér szerint nem a nemzetbiztonsági szolgálatoknál kell keresni a problémát, hanem azoknál a politikusoknál, akik ebbe a helyzetbe keveredtek. Hangsúlyozta, a kérdés akkor vált erkölcsi problémából politikaivá, amikor a helyzet az érintettek számára nyilvánvalóvá vált és a nyilvánosságra került. Az ellenzéki politikus hangsúlyozta, ő azzal értett volna egyet, hogy az ügy ne kerüljön nyilvánosságra. „A probléma az, hogy ez az ügy nyilvános tárgyalás témájává válhat, pláne, hogy fél Románia rajtunk kacag, mert a román nyelvű lapokban jelennek meg különböző, a magyar Nemzetbiztonsági Hivatalhoz köthető információk, én ezt tartom bajnak és ez a politikusok, a kormányoldal felelőssége” – jelentette ki. Hozzátette: a történtekben talán benne van az is, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok szeretnék végezni normális munkájukat, szeretnének megfelelni a hivatásuknak, azok nem egy esetben – főleg amikor szocialista-liberális kormány van – azt látják, hogy munkájuk értelmetlen, ha hagyják őket egyáltalán dolgozni. A kémtörténetet a jelenlegi kormányt rendszeresen bíráló Magyar Nemzet indította el augusztus 22-én, amikor arról írt, hogy az NBH leleplezte és kiszorította az országból Szátmári Tibort és Ildikót, aki állítólag a román titkosszolgálatnak dolgozott.
VASÁRNAPI HĺREK
A magyarországi jobboldal felelősségét feltételezi a kémtörténetben a lap. „Az ügy, ahogy a sajtótálalásokból kitűnik, a politikai paletta jobboldalán kapott gellert. A rendelkezésünkre álló részletekből még nem lehet az összképet kirakni, de a már ismert elemek szakértőink szerint sokatmondóak” – írja az újság. Emlékeztet arra, hogy kémtörténetet a Magyar Nemzet indította el. „Az újság tendenciózus-szarkasztikus állításokkal próbálta pótolni azt, ami az általa közölt jegyzőkönyvekből hiányzott: sem a Magyar Bálinttal, sem a Hiller Istvánnal folytatott beszélgetésekben egyik fél sem tesz olyan utalást, amely államtitokra vagy intim szexuális kapcsolatra vonatkozna” – állítja a cikk. Az újság szerint a Magyar Nemzet közismerten szoros kapcsolatban áll a nagyobbik ellenzéki párttal, amelynek a képviselője Demeter Ervin, aki sajtójelentések szerint az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságában május 3-án olyan kérdéseket tett fel az NBH megbízottjának, amelyek az ügy alapos ismeretéről tanúskodtak.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.