Apadnak a tartalékok

Az éppen aktuális hőhullámtól pihegve a napi történések hallatán akár a gutaütés határáig is eljuthatunk. Rosszkedvünk nyaráról már nemcsak az augusztus 1-től érvényes magasabb sör-, dohány- és benzinár gondoskodik, hanem a dráguló hús és kenyér is.

Az éppen aktuális hőhullámtól pihegve a napi történések hallatán akár a gutaütés határáig is eljuthatunk. Rosszkedvünk nyaráról már nemcsak az augusztus 1-től érvényes magasabb sör-, dohány- és benzinár gondoskodik, hanem a dráguló hús és kenyér is. Mindezt tetézi, hogy egyre inkább úgy tűnik: a nagy hangerővel beharangozott jövő évi egyenadó bizony csak kevesek jobb anyagi helyzetéhez járul hozzá.

Az INEKO rangos gazdaságkutató intézet már közzé is tette azt a táblázatot, amelyből a polgárok kiszámíthatják, vajon nyernek-e vagy sem az új adórendszer által. Bizony, kellemetlen szembesülni azzal a ténnyel, hogy összességében csak a havi 25 ezer korona felett keresők élvezhetik majd igazán a külföldön is dicsért, sőt példaként állított egységes adórendszer gyümölcseit. Végre Ivan Mikloš pénzügyminiszter is elismerte, a minden demokrácia derékhadát és tartópillérét adó középosztály 2004-ben sem fog könnyebben élni.

A napokban több olyan jelentés látott napvilágot, amelyből kiviláglik, hogy aki még ilyen körülmények között is tud takarékoskodni, az bizony rosszul teszi, ha a bankban tartja pénzét. Rosszul, mert az idei, éves szinten 9 százalékos inflációt még csak nem is próbálják követni a pénzintézetek kamatai. Bár az is igaz, hogy leginkább nem a háztartási elektronika, a bútor vagy az autó drágul, amire többnyire spórolunk, hanem a napi megélhetés. A felsorolt tényezők együttes hatására nem csoda, hogy a megtakarítások mértéke idén újra csökken, magyarán, többet veszünk ki a bankokból, mint amennyit beteszünk. A tartalékok felélése pedig intő jel. Pontosabban, az kellene hogy legyen, azonban a fő döntéshozók inkább egymás lehallgatásával, az abortusztörvénnyel, vallási kérdésekkel vannak elfoglalva. Márpedig a tartalékok, azaz a bankkönyvek, folyószámlák kimerítése tartósnak ígérkezik, mivel még a dolgokat a derűs oldalukról megközelítő pénzügyi tárca is azzal számol: a reálbérek csupán 2005-től kezdenek érdemben n#ni. Ha pedig nem, akkor pedig majd azt mondják: európai uniós tagokként nem illik nyafognunk...

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?