Újabb DAC-vereség

Pozsony. Az I. labdarúgóliga mintájára a másodikban sem született sok vendégsiker, csak a Ličartovce nyert idegenben és a B. Bystrica szerzett pontot a Dubová otthonában. A listavezető nyitraiak az egyetlenek, akik még gólt sem kaptak. A DAC balszerencsés vereséget szenvedett, hiszen a 80.

A fehér mezes hernádcsányiak a Slovan B elleni győzelem (3:2) után, szombaton 3:0-ás vereséget szenvedtek a Podbrezová otthonábanBerenhaut Róbert felvételePozsony. Az I. labdarúgóliga mintájára a másodikban sem született sok vendégsiker, csak a Ličartovce nyert idegenben és a B. Bystrica szerzett pontot a Dubová otthonában. A listavezető nyitraiak az egyetlenek, akik még gólt sem kaptak. A DAC balszerencsés vereséget szenvedett, hiszen a 80. percig vezetett a Senica elleni összecsapáson, de a hajrában nemcsak egyenlített riválisa, hanem a rájátszásban belőtte a győztes gólt is.

RIM. SOBOTA-HUMENNÉ 1:0 (0:0. Góllövő: Šuhaj (56.). Játékvezető: Tomčík, 800 néző. Sárga lap: Švikruha, Ďuriš, Piszár, Šuhaj, ill. Bodnár, Kapráľ, Ondík, Čerňa. Rakétarajttal kezdtek a hazaiak, az első öt percben Piszár előtt három nagy lehetőség is adódott. Nem tudta azokat kihasználni. Később a vendégek kiegyenlítették a játékot, a 34. percben Murinčák ügyetlenkedett el gólszerzési alkalmat. Nagy izgalmakat hozott az 50. perc, amikor Tomčík játékvezető tizenegyest ítélt, mert úgy látta, hogy a hazai Ďurišt szabálytalanul szerelték, de néhány pillanat múlva megváltoztatta véleményét. Ďurišnak sárga lapot adott, mert kiderült, a rimaszombati játékos műesést produkált. Ezt a meccs után be is ismerte. Az említett játékos aztán 6 perccel később nagy szólót vágott ki, majd Šuhajhoz passzolt, aki megszerezte a hazaiak egyetlen gólját.

SENICA-DAC 2:1 (0:0). Góllövők: Petráš (80.), Velický (90.), ill. Németh J. (65.). Sárga lap: Kováč, Ďurica, Buka, Németh J. (mind DAC). Játékvezető: Chládek, 1400 néző. Piros lap: Šimček (68., DAC). Nagy iramban kezdték a mérkőzést a hazaiak, néhányszor gólhelyzetbe is kerültek, ám a csatárok elügyetlenkedték a lehetőségeket. A vendégeknek mindössze egyetlen tiszta helyzetük volt az első 45 percben. A szünet után a vendéglátók továbbra is fölényben futballoztak, a góllövéssel azonban hadilábon álltak. Nem úgy a vendégek, akik Németh révén szép gólt értek el. A kiállítás után még nagyobb fölénybe kerültek a hazaiak, s végül a maguk javára fordították a mérkőzést.

TOPOĽČANY-SENEC 2:0 (1:0). Góllövők: Bugár (26.), Papaj (46.). Játékvezető: Anguš, 3200 néző. Sárga lap: Macko, Vágner, Boháčik, ill. Bella. Rekordszámú nézősereg előtt a hazaiak semmi esélyt nem adtak a Szlovák Kupa-győztes szencieknek, minden tekintetben felülmúlták őket. A vendégek csak kínlódtak, alig-alig akadt összefüggő akciójuk.

DUBOVÁ-B. BYSTRICA 2:2 (1:2). Góllövők: Kamenský (28., 84. - mindkettőt tizenegyesből), ill. Vyskoč (11.), Tóth (38. - 11-esből). Játékvezető: Mriglot, 1100 néző. Sárga lap: Pavlík, Hurík, Kleskeň, ill. Kentoš. Negyven percig csapnivalóan játszottak a hazaiak, megérdemelten vezetett a vendégegyüttes, amely kulturáltabban futballozott ellenfelénél. A hazaiak a második 45 percre feljavultak, fölénybe kerültek és egyenlítettek.

SLOVAN B-DEVĺN 2:0 (1:0). Góllövők: Fodrek (61.), Pukalovič (81.). Játékvezető: Bereník, 300 néző. Sárga lap: Kálmán, ill. Hozubík. Mindkét csapat óvatosan játszott, a Slovan jobban akarta a győzelmet és meg is szerezte.

PODBREZOVÁ-ČAŇA 3:0 (2:0). Góllövők: Krochta (9.), Pelegrín (45.), Petráš (59.). Játékvezető: Jaška, 2200 néző. Sárga lap: Olejník, Koňušík, Chudík, ill. Gallo. Már a 3. percben megmutatták a vendégek, hogy kiváló a támadójátékuk, Puhák azonban közvetlen közelről a kapu fölé lőtte a labdát. A Čaňa az egész meccs folyamán aktívabb volt, de nem tudott mit kezdeni a hazaiak agresszivitásával.

NITRA-V. LEVÁRE 2:0 (0:0). Góllövők: Štajer (47.), Ferenczy (64.). Játékvezető: Hrčka, 700 néző. Sárga lap: Jelšic, ill. Hlaváč. Csak közepes színvonalú játékot hozott a mérkőzés, a vendégek csak védekeztek az esélyesebb nyitraiak otthonában. Csupán az volt a kérdés, hány gólt kapnak.

PREŠOV-LIČARTOVCE 2:3 (1:1). Góllövők: Jakubko (15.), Bubenko (52.), ill. Andraščík (3.), Majoroš (82.), Kalmár (83.). Játékvezető: Minarčík, 3300 néző. Sárga lap: Jakubko, Jantek, ill. Lesniak, Bicák. Váratlanul kezdődött a járás első rangadója, a vendégek már a 3. percben vezetést szereztek. Később átvették az irányítást az eperjesiek, de a szünetig csak egyenlíteni tudtak. A fordulás után is a hazaiak irányították a játékot, gólt is lőttek, de a hajrában két percen belül elúszott a három pontjuk.