Szenvedett a Chelsea

Angliában nem született komolyabb meglepetés az FA Kupa 4. fordulójában, bár a Chelsea csak nehezen nyert az ötödik osztályban szereplő Scarborough otthonában. Az olasz bajnokságban az Udinese meglepte az AS Romát, és Jankulovski góljával rabolt pontot az Olimpiai stadionból.

Harry Kewell, a Liverpool ausztrál légiósa becsúszva próbálja szerelni Kieron Dyert, a Newcastle válogatott csatárát. Az FA Kupában: Liverpool–Newcastle 2:1Reuters-felvételAnglia

FA KUPA. A 4. fordulóban nem sikerült a bravúr az ötödik ligás Scarborough csapatának, amely hazai pályán a Chelsea gárdáját fogadta. A londoniak végül John Terry tizedik percben szerzett góljával mindössze 1:0-s győzelmet arattak, és alaposan megszenvedtek a győzelemért. Az utolsó percekben ráadásul előbb egy óriási helyzetet hagyott ki az amatőr együttes, majd a bíró nem ítélt büntetőt a Chelsea ellen, pedig Gallas kézzel ért a labdához a 16-oson belül, ám Knight játékvezető továbbot intett. Csak az érdekesség kedvéért jegyezzük meg: a szombati meccsen pályára lépő Scarborough játékosainak összértéke 2 000 font, míg a Chelsea futballistái 60 millió fontot érnek a futballpiacon. A 4. fordulóból: Arsenal–Middlesbrough 4:1, a vendégeknél Németh Szilárd a 73. perctől játszott; Liverpool–Newcastle 2:1; Birmingham–Wimbledon (II) 1:0; Portsmouth–Scunthorpe (III) 2:1; Scarborough (V)–Chelsea 0:1; Everton–Fulham 1:1; Manchester City–Tottenham 1:1; Northampton (IV)–Manchester Utd. 0:3; Wolverhampton–West Ham (II) 1:3; Nottingham–Sheffield Utd. 0:3.

Olaszország

Serie A. Az AC Milan 55 ezer néző előtt az Anconát fogadta, s a kiscsapat a 64. percig hősiesen helytállt s csak Sevcsenko büntetője törte meg a jeget: az utolsó bő félórában végül ötször volt eredményes a Milan. Csak döntetlenezett hazai pályán az AS Roma, amely Panucci révén már a meccs elején előnyt szerzett az Udinese ellen, de nem tudta megtartani a vezetést – a cseh Jankulovski két perccel a találkozó vége előtt egyenlített.

18. forduló: Siena–Perugia 2:1, góllövők: Flo (87.), Menegazzo (90.), illetve Ravanelli (5.); Sampdoria–Reggina 2:0, g.: Bazzani (45., 47.); AC Milan–Ancona 5:0, g.: Sevcsenko (64., 11-esből), Rui Costa (71.), Tomasson (78., 11-esből), Kaká (84., 90.); Parma–Bologna 0:0; Chievo–Brescia 3:1, g.: Barzagli (51.), Santana (73.), Sculli (82.), ill. Caracciolo (9.); Modena–Internazionale 1:1, g.: Makinwa (41.), ill. Recoba (11.) – Milanetto (Modena) a 26. percben büntetőt hibázott; AS Roma–Udinese 1:1, g.: Panucci (15.), ill. Jankulovski (88.); Lecce–Lazio 0:1, g.: César (56.).

Spanyolország

Primera Division. Rosszul kezdődött az új év a Real Madrid számára, a királyi gárda három meccsen csupán négy pontot szerzett. Beckhamék szombaton a javuló Villareal ellen léptek pályára, s előbb a sérült Zidane helyén pályára lépő Solari volt eredményes, majd jött menetrendszerűen Ronaldo gólja. A végén a vendégek szépítettek, de erejükből nem telt többre Bernabeuban.

21. forduló: Real Madrid–Villareal 2:1, góllövők: Solari (15.), Ronaldo (54.), illetve Ballesteros (87.); Albacete–Atl.Madrid 1:1, g.: Lequi (60. – öngól), ill. Nano (32.); Malaga–Valladolid 2:3, g.: Salva (24., 80), ill. Oscar (41., 68.), Cesar (78.); Valencia–Osasuna 0:1, g.: Pellegrino (44. – öngól); Zaragoza–Mallorca 1:3 g.: Ponzio (66.), ill. Delibasics (41.), Bruggink (45.), Nené (89.); Santander–Murcia 3:2 g.: Guerrero (33., 73., 90), ill. Esnaider (44.), Karanka (89.); Celta Vigo–San Sebastian 2:5, g.: G. Lopez (1.), Luccin (51.), ill. Kovacsevics (24.), Milosevics (43. – öngól), Xabi Alonso (60.), Nihat Kahveci (70., 72.); Espanyol–Betis Sevilla 1:2, g.: Tamudo (63.), ill. Mingo (9.), Fernando (29.).

Belgium

19. forduló: Anderlecht–Gent 2:0; Charleroi–Genk 4:3; Beerschot–Lierse 1:1; Heusden–La Louviere 1:3; Lokeren–St.Liege 1:1; Mouscron–Mons 3:2; St.Truiden–Beveren 1:1; Westerlo–Antwerpen 2:1.

Franciaország

FRANCIA KUPA – A negyedosztályú Bayonne hatalmas meglepetésre legyőzte az élvonalbeli Girondins Bordeaux-t a labdarúgó Francia Kupa 2. fordulójában. Hosszabbítás után az idegenben játszó Paris Saint-Germain nyerte a Marseille elleni rangadót, így bejutott a legjobb 16 közé. Meglepetés még, hogy a harmadosztályú Dijon legyőzte az élvonalbeli Lens-t, s bejutott a Francia Kupa nyolcaddöntőjébe.

Eredmények: Bayonne (IV)–Bordeaux 1:0 hosszabítás után; Auxerre–Montpellier 2:0; Bourg–Peronnas (III)–Lyon 0:5; Marseille – Paris SG 1:2 hosszabítás után; Dijon (III)–Lens 2:1; Ajaccio–Brest (III.) 1:3; Toulouse–Nice 0:0, böntetőkkel 5:4; Croix Savoie (IV)– Rennes 0:2; Valenciennes (III)–Monaco 0:0, büntetőkkel 1:4.

Hollandia

17. forduló: Alkmaar–Den Haag 0:1; Zwolle–Roosendaal 0:3; Breda–Volendam 3:2; Roda Kerkrade–Waalwijk 2:1; Tilburg–T.Enschede 2:3; Arnhem–Heerenveen 0:1; Ajax–Nijmegen 1:0; Feyenoord–Utrecht 3:2; Groningen–Eindhoven 0:2.

Törökország

18. forduló: Diyarbakirspor–Galatasaray 0:0; Denizlispor–Sebastpor 1:2; Ankaragücü–Rizespor 4:1; Trabzonspor–Konyaspor 0:3; Elazigspor–Genclerbirligi 1:1; Istanbulspor–Fenerbahce 0:1; Gaziantepsor–Bursaspor 3:2. (at)