Már bajnok a Žilina

Pozsony. Tegnap rendezték az élvonalbeli futballbajnokság 32. fordulójának mérkő-zéseit. A zsolnaiak Nemec góljával legyőzték a trencsénieket, így négy felvonással a zárás előtt bebiztosították bajnoki címüket. Folytatta tavaszi mélyrepülését a ligeti együttes, odahaza 3:0-ra kikapott az Intertől.

Labant fejeséből még nem esett gól Zsolnán... TASR-felvételPETRŽALKA–INTER 0:3 (0:3). Góllövők: Hall (14. – öngól), Halenár (36.), Kratochvíl (39.). Játékvezető: Micheľ, 1580 néző. Sárga lap: Hellebrand, Bédi, ill. Angelovič, M. Čech, Opršal. PETRŽALKA: Čobej– M. Bednár (46. Borbély), Hall (46. Lopez), Er. Hrnčár, Hellebrand–Kusalík, Desiatnik (46. Medveď), Horký, Bédi–Maixner, Ratto. INTER: Hýll–Čišovský (46. Chrenko), Kratochvíl, R. Kunzo, Opršal–Angelovič (63. Gáspár), Dzúrik, Paulík, M. Čech ml.–Halenár, Lembakoali (71. Sani). Továbbra is gyengélkednek a ligetiek, simán kikaptak az Intertől. Pedig jobban kezdtek a hazaiak, Desiatnik és Ratto puskázott el nagy lehetőséget. Az első negyedóra végén vezetést szereztek a sárga-feketék: tetszetős támadás végén Angelovič középre ívelt, s a menteni akaró Hall saját kapujába talált. Nem sokkal később egyenlíthetett volna az Artmedia, ám Maixner próbálkozását Hýll hárította. A 36. percben növelte előnyét a címvédő: Paulík beadását követően Halenár talált a hálóba. Még 180 másodperc sem telt el, s újabb gólt kapott Čobej. Čičovský bombáját még szögletre öklözte, de a sarokrúgás után Kratochvíl a felső sarokba fejelt. A szünetben Dušan Galis edző (eltiltás miatt csak a lelátóról figyelte védencei vergődését) hármas cserét foganatosított (Borbély Balázs hosszú kényszerpinő után tavasszal először lépett pályára), de ez sem segített. Annak ellenére, hogy az Inter alaposan visszavette a tempót, taktikusan futballozott. Medveď közeli lövését bravúrosan védte Hýll. A túloldalon Halenár bombája a felső lécen csattant. A hajrában akadt néhány lehetőség a ligetiek előtt, azonban az eredmény már nem változott. Az Inter minden tekintetben felülmúlta az Artmediát, s meglepetésre, a győztes csapatban a fiatalok, Halenár, Čech, Angelovič és Paulík vitték a prímet. (sz. z.)PÚCHOV–PREŠOV 2:0 (2:0). Góllövők: Pavol Vavrík (3.– 11-esből), Ovad (25.). Játékvezető: Olšiak, 2700 néző. PÚCHOV: Bernady– Ovad, Zavaterník (71. Šatka), Pavol Vavrík, Holčík–Mužlay, Z. Štrba (62. Bugala), Belák, Talda–Perniš, Breška (60. Škripec). PREŠOV: Trančík–Palša, Zajcev, V. Staš–Bubenko (72. Lazúr), Kovalík, Vybíral, Mitas, Dic (84. Durkač)–Adam, Šlahor. A harmadik percben Palša szabálytalanul szerelte Perništ a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Pavol Vavrík értékesítette. Fölényben futballoztak a hazaiak és Ovad 18 méteres bombájával növelték előnyüket. ŽILINA–TRENČĺN 1:0 (0:0). Góllövő: Nemec (89.). Játékvezető: Mriglot, 9000 néző. ŽILINA: Rzeszoto–Trhančík (59. Varadín), Klago, B. Labant, Laurinc–Barčík, T. Ďurica, Sninský (74. Bažík), M. Ďurica (82. Gottwald)–Nemec, Mintál. TRENČĺN: Kopčan–Miče-nec, Nečas, Šmelko–Hlava (79. Cifranič), Hanko, Konečný, M. Škrteľ (68. Svoboda), Ančic–Ďuriš (90. Ivana), Fabuš. Végig hatalmas fölényben futballoztak a zsolnaiak, azonban Kopčan, a trencséniek kapusa remekül védett. Már-már úgy tűnt, döntetlennel zárul a találkozó, amikor a 89. percben Nemec a hálóba lőtt. Ezzel a győzelemmel a zsolnaiak megszerezték első bajnoki aranyérmüket. DUBNICA–RUŽOMBEROK 2:1 (0:0). Góllövők: Hanek (57.), Straka (78.), ill. Dirnbach (55). Játékvezető: Stredák, 3800 néző. Kiállítva: Špánik (73.). DUBNICA: P. Kováč– Ševela, Hanek, B. Mráz–Partel (65. Nosický), Držík, Šinglár, A. Suchý– Straka (80. Hejćík), Porázik, Kiška (90. Holmík). RUŽOMBEROK: J. Mucha–Mikuláš, R. Hrnčár, Spišák– Kosmeľ (83. Labaška), Helbich, Žofčák (46. Rák), Dirnbach, Kurty– Hazucha (68. Špánik), Šafranko. A hazaiakat nem zavarta meg a bekapott gól, s röviddel később Hanek egyenlített. Később nagy erővel rohamozott a ZTS, és Straka belőtte a győztes találatot.SLOVAN–FC. KOŠICE 3:1 (1:0). Góllövő: Meszároš (25.), Onofrej (63.), Pančík (90, ill. Zabavník (82.). Játékvezető: Kačenga, 2000 néző. SLOVAN: Peškovič–Kozmer, Puchner, Suchý, Ed. Hrnčár–Pecko, N. Hrnčár, Sedlák, (70. Pan-čík) Onofrej–Meszároš, Vittek. FC KOŠICE: Kobr–Školník, Novotný, Semanco–Sapara, Zvara, Zabavník, Sovič, Gegics –Lelkeš, Urban.