Magára talált a trencséni katonacsapat

Pozsony. Az elmúlt héten is három fordulót bonyolítottak le a jégkorong Extraligában. Két csapat nyújtott figyelemre méltó teljesítményt, mégpedig a bajnok Zvolen, valamint a korábban bukdácsoló, erősen megfiatalított Trenčín. Mindkét gárda egyaránt öt pontot gyűjtött. A Slovan viszont csak hármat, ezért (is) csúszott le a tabella éléről.

Nagyvonalúan kezdte a hetet a Dukla, hiszen kedden látványos teljesítményt követően, főleg a második harmadban nyújtott gólerős játékának köszönhetően 6:2 arányban leiskolázta a listavezető Slovant. A jóval esélyesebb vendégek csak az első harmadban hokiztak elfogadhatóan, aztán váratlanul, egyik percről a másikra összeroppantak.

A trencséniek Kassán is bátor támadóhokival rukkoltak elő, kezdettől fogva sokkal aktívabbak voltak, mint a nehézkes házigazdák, akik ennek ellenére kétgólos előnyre tettek szert a második játékrész elején. A katonák mindent egy lapra feltéve rohamoztak, és negyed óra alatt fordítottak. A záróharmadban igen taktikusan korongoztak, hibátlanul védekeztek, s megérdemelten nyertek (3:2).

Dušan Gregor, a Trenčín vezetőedzője nagyon magabiztosan nyilatkozott a vasárnapi, zólyomi találkozó előtt: „Meggyőződésem, hogy sikerül a pontszerzés a bajnok otthonában!” Nos, igaza volt a Dukla mesterének, védencei ezúttal is kitettek magukért (2:2). Pedig nem úgy nézett ki a második játékrész elején, hogy ponttal távoznak a vendégek. Ezúttal is sikerült ledolgozniuk a kétgólos hátrányt, mégpedig egy perc alatt!

A Zvolen a kassaiak ellen nyújtotta az idény legjobb teljesítményét, szinte tetszés szerint ütötte a gólokat (7:0). Zsolnán, az újonc otthonában már jóval nehezebb dolga volt, csak a hosszabbításban tudta kiharcolni a győzelmet (4:3). Vasárnap, a Dukla ellen is túlórázott Ernest Bokroš vezetőedző legysége, de ezúttal nem volt eredményes a rájátszásban (2:2). A pontveszteség ellenére megőrizte első helyét a bajnok.

Ismét hullámvölgyben van a Slovan. Ezt bizonyítja az is, hogy egy hete fél tucat gólt kapott Trencsénben (6:2), csütörtökön, hazai pályán (a tévé kamerái előtt) pedig hosszabbításban szenvedett vereséget (4:3) a közepes játékerőt képviselő poprádi együttestől. Vasárnap aztán sikerült kiköszörülniük a csorbát a kékeknek: egy sima négyessel küldték haza a liptószentmiklósiakat. Pavol Rybár kapusnak az idei bajnokságban ez volt a kilencedik mérkőzése, amelyen érintetlen maradt a hálója.

Vasárnap kora este véget ért a kassaiak vesszőfutása: a zólyomi, majd pedig a Trenčín elleni hazai vereséget követően gólzáporos mérkőzésen (8:4) fektették két vállra régi nagy riválisukat, a poprádi gárdát. A hazaiak az első két harmad után már 7:0-ra vezettek, s a lelkes szurkolók kétszámjegyű győzelemben reménykedtek. Ebből azonban nem lett semmi, mert kedvenceik a továbbiakban csak játszadoztak, nem erőltették a gólütést.

10. Nitra 47 10 0 6 6 25 91:167 32

A csapat neve után a mérkőzések száma, a rendes játékidőben kiharcolt győzelmek (2 pont), a hosszabításban aratott győzelmek (2 pont), a döntetlenek (1 pont), a hosszabbításban elszenvedett vereségek (1 pont), a rendes játékidőben elveszített meccsek olvashatók, majd következik a gólarány és a pontszám.

A MAI MŰSOR – 17.00: Skalica–Zvolen (az eddigi meccseken 1:6, 2:3, 4:6, 2:4, 1:3), Nitra–Slovan (1:0, 1:4, 3:8, 2:2, 0:3), L. Mikuláš–Košice (2:7, 1:4, 2:2, 1:1, 1:5), Poprad–Trenčín (3:5, 3:1, 1:2, 6:4, 2:3), Žilina–Martin (4:4, 1:5, 1:2, 3:1, 1:2).