Vereséggel zárt a Juhcelpap

Nagytapolcsány/Párkány. Kétarcú csapat benyomását keltették a párkányiak a nyugat-szlovákiai III. liga 2005/2006-os bajnoki évfolyamában, melynek szombati zárófordulójában sima vereséget szenvedtek a nagytapolcsányiak otthonában.

Nagytapolcsány/Párkány. Kétarcú csapat benyomását keltették a párkányiak a nyugat-szlovákiai III. liga 2005/2006-os bajnoki évfolyamában, melynek szombati zárófordulójában sima vereséget szenvedtek a nagytapolcsányiak otthonában. A Duna-parti kollektíva ugyanis az őszi idényben harminc pontot szerzett, ennek köszönhetően féltávnál a feljutásra pályázók táborába tartozott. A tavaszi folytatásban azonban lelohadt a Juhcelpap játékosainak a harci kedve, az együttes 15 találkozón mindössze 11 pontot gyűjtött be, végeredményben a tabella 9. lépcsőfokán zárta a pontvadászatot. Már az 5. percben vezethettek volna a vendégek, Balázs Krisztián lövése azonban célt tévesztett. Egy perc elteltével a házigazdák támadása góllal fejeződött be. Jakubovič lövését Procházka, a párkányiak kapusa Frťala elé tenyerelte, a hazai futballista nem hibázott. A 23. percben Tyčiak szalasztotta el az egyenlítési lehetőséget. A 32. percben növelték előnyüket a vendéglátók: Matušík hajszálpontos ívelését Vondra fejelte a hálóba. Fordulás után mindkét együttes takaréklángra kapcsolt. A játék zömmel a két tizenhatos között zajlott. A 70. percben Matušík bombája a léc fölé szállt A 81. percben a nagytapolcsányiak csereembere, Pecha állította be a végeredményt, aki a 16-os vonalról talált Procházka kapujába.

TOPOĽČANY–JUHCELPAP ŠTÚROVO 3:0 (2:0). Gólok: Frťala (6.), Vondra (32.), Pecho (81.). Játékvezető: Sluk, 100 néző. ŠTÚROVO: Procházka–Varga, Balázs G., Pasztorek, Ivanič, Šmida, Tyčiak, Mankovecký, Balázs K. (55. Slezák), Kovács, Tácsik (78. Molnár). (jš)