Történelmi győzelem

Zseliz. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának idénynyitóján megszerezte történelmi győzelmét a Gubík László vezette vegyescsapat. Mint ismeretes idén nyáron egyesültek a zseliziek és a szomszédos fegyvernekiek, akik nagyot erősödve vágtak neki a pontvadászatnak.

Zseliz. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának idénynyitóján megszerezte történelmi győzelmét a Gubík László vezette vegyescsapat. Mint ismeretes idén nyáron egyesültek a zseliziek és a szomszédos fegyvernekiek, akik nagyot erősödve vágtak neki a pontvadászatnak. A hazaiak szakvezetője a jelek szerint a szerdai szeredi kupameccsen jól feltérképezte a mátyusföldieket, akik az idénynyitó első félidejében egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet a favorit pályáján. Mikuš Csaba lövését a hazaiak negyven éves kapusa, Halmo jó érzékkel védte, Kiss viszont ziccert hibázott. A hazaiak is elpuskázták gólhelyzeteiket (Sál, Barecz), Čvirik pedig a kapufát találta telibe. Fordulás után a 65. percben Cziria távoli lövése landolt a vendégek hálójában, nyolc perc elteltével Čvirik közelről a hálóba pofozta a labdát. A galántaiak ugyan szépíthettek volna, ám Mikus és a csereként beállt Csóka lövésénél Halmo újfent remekelt. A párharc után Gubík László, a győztes kollektíva trénere elégedetten sommázta a 90 perc történéseit: „A fegyvernekiekkel történ egyesülés után egy teljesen új összetételű csapatot irányítok. Már az első negyedórában háromszor is gólt szerezhettünk volna, ám kimaradtak a helyzetek. A hajrában sikerült az ellenfelet beszorítanunk, ebben a szakaszban szereztük találatainkat. Galántai kollégája nem leplezte, övéi bizony megilletődötten futballoztak. „Mi is elpuskáztuk ziccereinket, sajnos, még a becsületgólra sem futotta. Megérdemelten nyertek a hazaiak” – fogalmazott Jozef Kollárik, a galántaiak trénere. MŠK PM Zbrojníky/Želiezovce–Slovan NV Galanta 2:0 (0:0). Gólok: Cziria (65.), Čvirik (73.). Sárga lap: Barecz (Zbrojníky/Želiezovce). Játékvezető: Šimurka, 300 néző. (áb)