Szokolík mesterhármasa

Csallóközkürt. A dunaszerdahelyi területi bajnokság őszi idényének legjobbja veretlenül vette a sorrendben tizenötödik akadályt is, szombaton az egyházgelleiek legyőzésével igazolta egyeduralmát a mezőnyben.

Norbert Hrnčár, a csallóközkürtiek középpályása ezúttal későn érkezettSomogyi Tibor felvételeJól kezdtek a vendéglátók. Egy szabadrúgást követően a csallóközkürtiek beállósa, Szokolík talált a vendégek hálójába. Az egyházgelleieket a gyorsan jött gól nem törte le, minden alkalmat kihasználtak arra, hogy veszélyeztessék az éllovas kapuját. Igyekezetüket a 13. percben siker koronázta, Simon Olivér fejjel kiegyenlített. Néhány perccel az első játékrész befejezése előtt a jól helyezkedő és fejelő hazai védő, Szokolík ismét vezetéshez juttatta csapatát. Fordulás után folytatódott a nevezett gólparádéja, a 63. percben, ismét fejjel, növelte a csallóközkürtiek előnyét. Ez volt egyébként a Zsákovics-legénység sorrendben harmadik pontrúgásból szerzett találata. A végeredményt a párharc hajrájában a csereként beállt Harsányi állította be. A győztes mérkőzést követően a csallóközkürtiek a dunatőkési Hubert-panzióban koccintottak az őszi elsőségre.

OHRADY–HOLICE NA OSTROVE 4:1 (2:1). Góllövők: Szokolík (2., 27., 63.), Harsányi (84.), ill. Simon (13.). Sárga lap: Szokolík, N. Hrnčár, Nagy Károly, ill. Keleberc, Šimora. Játékvezető: Bíró, 150 néző.

OHRADY: Bugár Marián–Zsákovics, Novotny, Zsigrai, Szokolík, N. Hrnčár, Nagy Károly, Bugár Iván (Bartal), Végh, Fehér (Harsányi), Tomcsala (Gaál).

HOLICE NA OSTROVE: Pacalaj–Csánó, Tóth, Šimora, Bernáth József (Bernáth Tibor), Cséfalvai, Kovács, Mészáros (Egri), Simon (Póda), Varga, Keleberc (Hervay). (ái)

EDZŐI NYILATKOZATOK

Zsákovics Tibor (Ohrady): „Teljesültek a csallóközkürti álmok, vágyak. Veretlenül, tetemes előnnyel telelünk az élen, ami jó rajtpozíciót jelent a hasonlóan eredményes tavaszi folytatáshoz. Ezúttal ugyan nem sziporkáztunk, ennek ellenére megérdemelten nyertünk egy jó képességű ellenfél elleni meccsen.”

Ľubomír Kvačkaj (Holice n/O.): „Ismertük egymás erényeit, gyenge pontjait. A párharc előtt arra figyelmeztettem védenceimet, legyenek résen a hazaiak pontrúgásainál. Sajnos, taktikai fegyelmezettségből rosszul vizsgáztunk, a vendéglátók háromszor is hasznot húztak a jól begyakorolt figurákból. Nem játszottunk annyira alárendelt szerepet, mint ahogy azt a végeredmény sugallja.” (ái)