Szép volt, fiúk!

Királyhelmec. A kelet-szlovákiai régióban tegnap délután a slágermérkőzések kategóriájába tartozott a IV. liga déli csoportjának királyhelmeci párharca is, melyen a hazaiak a listavezető korompaiakat fogadták.

Királyhelmec. A kelet-szlovákiai régióban tegnap délután a slágermérkőzések kategóriájába tartozott a IV. liga déli csoportjának királyhelmeci párharca is, melyen a hazaiak a listavezető korompaiakat fogadták. A bodrogköziek egyébként az utóbbi öt fordulóban rendre győztesen hagyták el a pályát, szurkolóik joggal hitték, kedvenceik tovább folytatják kiváló sorozatukat. Az első játékrészben jobbára a pálya közepén zajlott a találkozó. Az éllovas technikailag jól képzett labdarúgói a mezőnyben ugyan jól adogattak, ám a helyzetig nem jutottak el. A vendéglátók jobbára a tizenhatos vonalról vették célba a korompaiak kapuját, Dako, Molnár és Sirokmán lövése csupán centiméterekkel tévesztett célt. Az első félidő hajrájában jutottak vezetéshez a királyhelmeciek. Tárczi szöglete után a 38. percben Molnár elé került a labda, aki a 16-oson belülről a jobb alsó sarokba durrantott. A vendégek helyenként szikrázó belemenésekel hergelték a hazai szurkolókat. Fordulás után sem nagyon változott a forgatókönyv. Előbb Dako Dénes szabadrúgása zúgott el a léc felett, majd Karnai is pontatlanul célzott. Később Nádasdi egyedül tört kapura, ám a kifutó kapusba lőtte a labdát. A 75. percben Biľ a hazai védelem, illetve a bizonytalankodó Tóth hibájából kiegyenlített. A hajrában a vendéglátók elügyetlenkedték (Dako D., Nádasdi) ziccereiket. A pontosztozkodás ellenére a királyhelmeci drukkerek nagy ünneplésben részesítették a hazai játékosokat. „Szép volt fiúk” – hangzott a lelátóról a csapat prudokcióját minősítő dicséret.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC–KROMPACHY 1:1 (1:0). Gólok: Molnár (38.), ill. Biľ (75.). Sárga lap: Orosz, Popália, ill. Tomašov, Lešnák. Ontko. Játékvezető: Barvirčák, 200 néző. A királyhelmeciek összeállítása: Tóth–Petruška, Korfant, Orosz (87. Illés), Popália, Sirokmán, Tárczy, Berta, Karnai (63. Dako László), Dako Dénes, Molnár (Nádasdi). (pm)

A gólzsák kényszerű cseréje

A királyhelmeciek gólzsákja, Molnár, a szünetben zuhanyozni indult. Átöltözött, gyorsan távozott. Vajon miért kellett a vendéglátók kulcsemberét az első félidő befejezése után lecserélni? „Az edzővel történt megegyezés alapján a Slavoj csatára csupán egy félidőre vállalta el a játékot. Munkahelyi elfoglaltsága miatt kellett sürgősen távoznia, hiszen egy tiszacsernyői őrző-védő szolgálat munkatársaként a fiú ünnep-hétköznap műszakozik. Mivel munkájából él, s a futball csupán a kedvtelése, ezért senki sem neheztelhet rá. Egyébként megtette kötelességét” – indokolta Molnár kényszerű távozását királyhelmeci munkatársunk, Pankovics Miklós. (gh)