Szabadrúgásokból profitáltak

Csallóközkürt. Bejött a tippünk, háromgólos hazai vezetéssel zárult a dunaszerdahelyi területi bajnokság szombati csallóközkürti párharca, melyen a hazaiak megőrizték idény eleji veretlenségüket.

Csallóközkürt. Bejött a tippünk, háromgólos hazai vezetéssel zárult a dunaszerdahelyi területi bajnokság szombati csallóközkürti párharca, melyen a hazaiak megőrizték idény eleji veretlenségüket. Az eltiltással sújtott gólerős csatáruk, Kevický Péter nélkül játszó vendégek csupán az első negyedórában tudtak lépést tartani a favorittal. A folytatásban a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, és biztosan szereztek újabb három pontot. Érdekes módon első két találatukat szabadrúgásból szerezték. A 25. percben megítélt pontrúgásnál Fekete Csaba nem sokat teketóriázott, habozás nélkül kapura célzott. A sorfalat egyengető vendégkapus már csupán a hálóban landoló labdát észlelte. Öt perccel később Norbert Hrnčár 25 méteres szabadrúgása ellen is tehetetlennek bizonyult Méhes, a hodosiak hálóőre. Szünet után is a Zsákovics-legénység irányította a játékot, további gólt szereznie csupán a 78. percben sikerült. Ekkor Bugár Iván tört be a vendégek 16-osába, lövése a kapufáról a jó ütemben érkező Tomčala elé pattant, aki a hálóba célzott.

OHRADY–VYDRANY 3:0 (2:0). Góllövők: Fekete Csaba (25.), N. Hrnčár (30.), Tomčala (78.). Sárga lap: Gaál, ill. Hodossi Vilmos. Játékvezető: Takács, 150 néző.

OHRADY: Bugár Marián–Zsákovics, Novotný, Zsigray, Sokolík, Hrnčár N., Gaál László (Tomčala), Bugár Iván (Bartal Gábor), Végh, Fekete Csaba (Bartal Jenő), Nagy Károly (Fehér). VYDRANY: Méhes–Gálffy (Szabó), Boda, Papko, Klempa István (Tősér Róbert), Hodossi, Simon, Tóth, Csóka (Klempa Attila), Olgyai, László. (ái)

NYILATKOZATOK

Zsákovics Tibor (Ohrady): „Hazai pályán nehezebb a dolgunk, az ellenfelek védekező taktikával próbálják támadásainkat megállítani. Nehézkesen lendültünk játékba, később azonban már beindult a gépezet. Nagy pozitívumnak számít, hogy játékosaink, a tartalékokat is beleszámítva, betartották a taktikai utasításokat.

Czucz Tibor (Vydrany): „Érvényesült a papírforma. A minden alakzatban jobb játékerőt képviselő hazaiak megérdemelten szereztek három pontot. Mi a védekezésre összpontosítottunk. A helyzetek számára való tekintettel vereségünk nagyobb arányú is lehetett volna.” (ái)