Remekelt a szenci SFM

Szenc. A hazaiak a Rapid elleni győzelmükkel nem csupán újabb nagy lépést tettek a feljutás felé vezető úton, hanem egyben a Slovan fakócsapatát is újra a táblázat élére segítették a III. liga pozsonyi csoportjában. A szombati találkozó színvonalán meglátszott, hogy két élcsapat küzd a pontokért.

Szenc. A hazaiak a Rapid elleni győzelmükkel nem csupán újabb nagy lépést tettek a feljutás felé vezető úton, hanem egyben a Slovan fakócsapatát is újra a táblázat élére segítették a III. liga pozsonyi csoportjában. A szombati találkozó színvonalán meglátszott, hogy két élcsapat küzd a pontokért. A játék képe alapján elmondhatjuk, a fővárosiak ugyan technikásabb játékosokkal rendelkeznek, ám ezúttal a derekasan küzdő, minden idegszálukkal győzelemre törő hazaiak sikerével fejeződött be az összecsapás. A vendéglátók a 18. percben kezdték a gólgyártást, Višňovský az ellenfél 16-osában a leggyorsabban eszmélt, habozás nélkül a hálóba durrantott. A pozsonyiak nem csüggedtek, enyhe mezőnyfölényben játszottak. A 36. percben egy kapu elé belőtt labdát Novák, a hazaiak védője saját hálójába bólintotta. Négy perccel később a vendégek kapusa, Vraštiak hibázott, Horváth lövése a vendégcsapat kapujában landolt. Fordulás után egyenlíthetett volna a Rapid, a csereként játékba avatkozott Pozor az ötösről Vencel kapuja mellé célzott. A meccs hajrájában végleg padlóra küldhették volna ellenfelüket a szenciek. A 81. percben Višňovský egyedül robogott a vendégek kapujára, Vraštiak azonban a helyén volt, az SFM csatárának lövését szögletre tenyerelte. A 85. percben ismét remekelt a vendégek hálóőre, aki ezúttal Glončák lövését tette ártalmatlanná. A hazaiak a végjátékban már nem engedték ki kezükből a győzelmet, melyet jelképesen társuknak, a 44. percben súlyos sérülést szenvedett Roman Koprivának ajándékoztak. A vendégek trénere egyébként az 56. percben lecserélte a kollektíva és a mezőny legjobb góllövőjét, a 27 gólos Martin Rihákot.

SFM SENEC–RAPID BRATISLAVA 2:1 (2:1). Gólok: Višňovský (18.), Horváth (40.), ill. Novák (36. – öngól). Sárga lap: Horváth, ill. Petrovič, Škoda. Játékvezető: Mydlárik, 320 néző.

SFM SENEC: Vencel–Fiľak, Horváth, Novák, Kopriva (44. Blaho), Glončák (89. Bartko), Krajčovič (76. Štellár), Petrovič, Horgosi, Futó, Višňovský. RAPID BRATISLAVA: Vraštiak–Červený, Húšťava, Mazúch, Csomor, Škoda, Kertész (46. Pozor), Ďuriš, Mikuláši, Kufel, Rihák (56. Najman). (am)