Ógyallán ünnepeltek a bősiek

Ógyalla. Idegenbeli győzelmüknek köszönhetően éppen egyik komoly riválisuk otthonában értek célba három fordulóval a bajnoki pontvadászat befejezése előtt a bősiek a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának szombati csúcstalálkozóján.

Szombati vereségük után szertefoszlani látszanak az ógyallaiak feljutási reményeiSomogyi Tibor felvételeA vendéglátók győzelmi reményeit már a 9. percben megkérdőjelezte meghatározó egyéniségük, Roman Vozárik térdsérülése, akit hordágyon vittek az öltözőbe. A teljesség kedvéért jegyezzük meg, hogy az ógyallaiak további három labdarúgója, Zdeno Vozárik, Konc és Zdeno Kršteňanský sérülten vállalta a játékot a tétmérkőzésen. Az utóbbit a második félidőben cserélni is kellett. Roman Vozárik kényszerű kiválása után a hazaiak szakvezetője változásokat eszközölt a kollektíva hadrendjében. A vendégek ugyan nem nagyon erőltették a támadásokat, ám gyors kontráikkal gyakran hozták veszélybe az ellenfél védelmét. A 27. percben Konc fejesénél a szerencse is segítette a listavezetőt. Egy perc elteltével a hórihorgas bősi Csicsay Kornél fejese csupán centiméterekkel szállt a kapu mellé. A sörgyáriak részéről említést érdemel Trnka ziccere, aki Turančík beadását követően a kapu mellé célzott. Fordulás után sem változott a mérkőzés forgatókönyve. A hazaiak ugyan mezőnyfölényben futballoztak, ám minden vendégtámadás gólveszélyesnek bizonyult. A 73. percben Csicsay Kornél egy gyors kontra záróakkordjaként pontatlanul célzott, három perc elteltével pedig fejese a kapufán csattant. A 77. percben a hazaiak hálóőre remekelt, az egyedül kapura törő Oravec lábárol szedte le a labdát. A Gyurenka-legénység a hajrában kitámadott, minden idegszálával a győztes találat megszerzésére összpontosított. Pajtinka lövése az ellenfél védőin erejét vesztve landolt Izsmán ölében, majd Zd. Vozárik került jó lövőhelyzetben a földre, a játékvezető azonban nem látott okot a közbeavatkozásra. Három perccel a befejezés előtt Oravec hagyta faképnél őrzőit és szerezte meg a győzelmet és egyben a bajnoki cím elhódítását jelentő találatot. Említést érdemel, hogy az ógyallai közönség rendkívül sportszerűen viselte kedvenceik bukását, vastapssal kísérte öltözőbe a bajnokságot nyert bősieket. (op, ái)

HURBANOVO–GABČĺKOVO 0:1 (0:0). Gólszerző: Oravec (87.). Sárga lap: Bičan, M. Varga, Tárnok, Zd. Vozárik, ill. Naty T., Ľ. Ďuriš, Matus. Játékvezető: Jozef Šmidovič, 400 néző.

HURBANOVO: Peltzner–Turančík, Marián Varga, Bičan, Kurák, Tárnok (55. Pajtinka), Zdeno Kršteňanský (73. Ilon), Roman Vozárik (11. Kraslan), Zdeno Vozárik, Konc, Trnka. Edző: Gyurenka István.

GABČĺKOVO: Izsmán–Soós Teodor, Matus, Liszkay, Radovan Ďuriš (58. Kvačkaj), Csicsay Kornél (Varga Péter), Illés, Baják, Oravec (90. Csicsay László), Nagy Tamás, Ľubomír Ďuriš. Edző: Szaban Tibor. (op)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Gyurenka István (Hurbanovo): „Nem sikerült valóra váltanunk, amit elterveztünk. A jobbára védekező ellenfelünk győzelme után csupán elméleti esélyünk maradt a feljutást biztosító helyezés megszerzésére. Sajnos, sérülési hullám söpört végig kollektívánkon, ami rányomta bélyegét teljesítményünkre.

Szaban Tibor (Gabčíkovo): „A kihagyott gólhelyzetek ellenére is elégedett vagyok csapatunk teljesítményével, eredményességével. Jóleső érzéssel fogadtuk, hogy éppen az egyik élcsapat otthonában zsákmányolt pontoknak, illetve a galántaiak idegenbeli vereségének köszönhetően bajnokok lettünk.” (ái)