Nagysallói gólözön Garamkálnán

Garamkálna. Aki a félezer szurkoló közül szombaton netán lemaradt a kezdésről a nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportjának slágermérkőzésén, bánhatja, hiszen nem látta a hazaiak számára rémálomszerű rajtot. Történt ugyanis, hogy már a második percben 2:0-ra vezettek a vendégek.

A garamkálnaiak csapatkapitánya, Dvorakovič (sötét mezben) egy csellel igyekszik lerázni magáról Hlivát, a nagysallóiak védőjétJán Jančo felvételeRöviddel a párharcot indító középkezdés után Petráš talált a hazaiak kapujába. (0:1) A megzavarodott garamkálnaiak egy perc elteltével újabb gólt kaptak, ezúttal Barecz volt a gólszerző (0:2). A minden tekintetben jobb nagysallóiak a 37. percben Pavlík révén növelhették volna vezetésüket, ám a hazaiak kapusa, Guťan merész vetődéssel leszedta a lábáról a labdát. Fordulás után a 49. percben Pavlík már pontosan célzott, közelről a hálóba pofozta a labdát. (0:3) Tíz perccel később a csereként beállt Kollár ollózva szépségdíjas találatot ért el. (0:4) A negyedik nagysallói találat után a hazai nézők egy része nemtetszését kinyilvánítva elhagyta a pályát. A 65. percben Barecz óriási helyzetben a kapu mellé gurított. A mozzanat pikantériája, hogy a bal kapufánál, ahol a labda elhagyta a játékteret, egy fekete macska üldögélt… Az ellentámadásból a hazaiak szépíthettek volna, ám Malček fejese a lécen csattant. A 72. percben az ugyancsak csereként játékba avatkozott Kósa éles szögből leadott lövése a bal alsó sarokban landolt. (0:5) A 80. percben a vendégkapus nagy bravúrral hárította a veterán Hegedűs lövését, a gyors kontrából Kósa húzhatott volna hasznot, ám ő is csak a kapufát találta telibe. Az eredmény az összecsapás végéig már nem változott. A vendéglátók szakvezetője a kezdőcsapat négy futballistáját, a sérülés, illetve munkahelyi elfoglaltság miatt hiányzó Hrnčárt, Gočevet, Cigáňt és Sarvašt nem tudta megfelelő képességű tartalékokkal pótolni. A győztesek teljesítményükkel igazolták, hogy pillanatnyilag nincs méltó ellenfelük a mezőnyben.

KALNÁ NAD HRONOM–TEKOVSKÉ LUŽANY 0:5 (0:2). Gólszerzők: Petráš (1.), Barecz (2.), Pavlík (49.), Kollár (59.). Kósa (72.). Sárga lap: Hegedűs. Játékvezető: Truhlík, 500 néző.

KALNÁ NAD HRONOM: Guťan–Baťalík, Bogár, Biely, Zdychavský, Sakoš, Hegedűs, Čontoš, Dvorakovič, Gogora, Malček. TEKOVSKÉ LUŽANY: Szívós–Fribert, Hliva, Bajus (70. Szalma), Gergő, Krenčan, Šál (65. Kósa), Pavlík, Tóth M., Barecz, Petráš (52. Kollár).

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Imrich Béreš (Kalná nad Hronom): „Súlyos védelmi hibákból kaptuk az első két gólt. Sajnos, védenceim nem tartották be a taktikai utasításokat, sok esetben figyelmetlenek és fegyelmezetlenek voltak. Még ilyen arányban is megérdemelten győztek a vendégek.

Sokol László (Tekovské Lužany): „Bevallom, egy picit tartottunk a hazaiaktól, hiszen éppen ők vetettek véget a tavalyi bajnokságban remekbe szabott győzelmi sorozatunknak. A mai találkozón az idény legjobb teljesítményét produkáltuk és igazoltuk, hogy mi vagyunk a mezőny legjobb együttese.