Lévai győzelem a színvonalas rangadón

Léva. Hazai sikerrel zárult a lévai területi bajnokság rangadója, melynek érdekessége, hogy a két egykor szebb napokat megélt együttes vasárnapi párharcát 750 szurkoló izgulta végig.

A presztízscsatán a hazaiak kezdtek jobban. Az 5. percben Graus mintegy 25 méterről látványos találattal juttatta vezetéshez a lévaiakat. A zselíziek szakvezetőjének gondjait a bekapott gól után Czibula sérülése tetézte, akit néhány percnyi játék után cserélnie kellett. A szervezett futballt produkáló vendégek egyébként gyorsan rendezték soraikat. Ennek is köszönhetően a 10. percben M. Páchnik révén egyenlítettek. Hat perc elteltével Kokoška mesterien tálalt M. Páchnik elé, a vendégek csatára ezúttal késlekedett a befejezéssel, Köpke üggyel-bajjal hárított. A 31. percben Barecz kiejtette Varga lövését, szerencséjére a gólvonalon álló Rotík fejjel felszabadított. Néhány perccel később a házigazdák játékosedzőjének, Belanský Attilának a szabadrúgása csupán hajszállal süvített el a léc fölött.

Félidei pihenő után a hazaiak újabb gólszerzési lehetőséget hagytak kihasználatlanul: Graus közvetlen közelről fejjel a kapu fölé célzott. A 72. percben a rendre saját térfeléről támadásba induló M. Páchnik ziccert hibázott. A kihagyott gólhelyzet megbosszulta magát. A 74. percben ugyanis Barecz óriási hibát vétett, a vendégkapus bakijából Pankulič húzott hasznot. Ezt követően mindkét kollektíva gólt szerezhetett volna, ám sem M. Gabaš, sem pedig M. Páchnik nem élt a kínálkozó lehetőséggel. Öt perccel a meccs vége előtt a hazaiak növelhették volna előnyüket, ám a szerencse ezúttal elpártolt tőlük.

LEVICE–ŽELIEZOVCE 2:1 (1:1). Góllövők: Graus (5.), Pankulič (74.), ill. M. Páchnik (10.). Sárga lap: Kokoška, Lauko. Játékvezető: Ďurina, 750 néző.

LEVICE: Köpke–Zórád, Pankulič, M. Gabaš, Belanský, Graus, M. Krenčan, Gubík, Martinček (90. Drenka), Varga, T. Krenčan (90. Fogad).

ŽELIEZOVCE: Barecz–Szalai, Karko, Rotík, Czibula (13. Krištofoli), Hudák, Lauko, P. Páchnik, Valach, Kokoška, M. Páchnik.

EDZŐI NYILATKOZATOK

Belanský Attila (Levice): „Örülük, hogy mi nyertük az izgalmas, színvonalas rangadót. Mindkét kollektíva kitűnő teljesítményt nyújtott, remélem a szurkolók is jól szórakoztak. Védenceim és játékostársaim ugyan kevés tapasztalattal rendelkeznek, ám erőnlétben sikerült lépést tartanunk a rutinos vendégekkel.”

Štuller István (Želiezovce): „A játék képe alapján ugyan végig egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak, ám ez a tény kevésnek bizonyult a pontszerzéshez. Bosszantó, hogy egy kivételével az összes gólszerzési lehetőséget elpuskáztuk. Néhány futballistánk ezúttal is gyatra teljesítményt nyújtott.”