Hetedszer sem hibáztak

Királyhelmec. Továbbra sem tudják riválisai megszakítani a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjában rakétarajtot vett listavezető királyhelmeciek parádés győzelmi sorozatát.

Királyhelmec. Továbbra sem tudják riválisai megszakítani a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjában rakétarajtot vett listavezető királyhelmeciek parádés győzelmi sorozatát. A bodrogköziek otthonában ezúttal a Rudňany együttese vendégszerepelt, melynek játékosai kisebb-nagyobb szabálytalanságokkal igyekeztek kizökkenteni a vendéglátókat megszokott játékritmusukból. Ez a taktika az első félidő végéig eredményesnek is bizonyult. A látványos, kombinatív játékra törekvő vendéglátók első említésre méltó helyzetét a 3. percben Dako László puskázta el, aki az ötös sarkáról a kapu fölé célzott. A 16. percben Tárczy mesterien szöktette Molnárt, akinek a beadásáról egy ütemmel lemaradtak a társak. A 18. percben szabadrúgáshoz jutottak a bodrogköziek. Molnár csípős lövését a vendégkapus jó érzékkel a mezőnybe tenyerelte. Az első félóra végén Molnár Gergő az oldalhálót találta telibe. A 40. percben Sirokmán jobb sarokba tartó bombáját hárította az ellenfél hálóőre. Röviddel az első félidő befejezése előtt Dako László már nem hibázott, éles lövése a jobb sarokban kötött ki. A második félidőben már nem változott az eredmény, holott góllal kecsegtető hazai helyzet akadt jócskán. Tárczy kétszer, Berta háromszor veszélyeztette a vendégek kapuját. Ráadásul Berta a 79. percben előbb az ellenfél kiváló formában védő kapusát találta telibe, duplázásánál pedig a jobb kapufán csattant a labda. A 88. percben a csereként játékba avatkozott Borisza emelését tolta ujjheggyel szögletre a vendégkapus. A túloldalon Gyimesi jobbára csak unatkozott, a 60. percben azonban biztos góltól mentette meg csapatát.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC–RUDŇANY 1:0 (1:0). Gólszerző: Dako László (44.). Sárga lap: Franko Kokorunďa. Játékvezető: Krejsa, 300 néző. KRÁĽOVSKÝ CHLMEC: Gyimesi–Illés, Korfant, Dako Péter, Popália, Sirokmán (73. Dako Dénes), Tárczy, Berta, Orosz Gergő, Dako László (88. Borisza), Molnár Gábor. (pm)