Gólok az elején és a végén

Szenc. A sikeres idénykezdés után a jelek szerint alábbhagyott a III. liga pozsonyi csoportjában játszó szenci SFM lelkesedése. Marián Tibenský védencei ugyanis a legutóbbi két fordulóban pontot sem szereztek. Előbb a dénesdiek (Dunajská Lužná) otthonában szenvedtek balszerencsés vereséget. A vendégek még a 89.

Szenc. A sikeres idénykezdés után a jelek szerint alábbhagyott a III. liga pozsonyi csoportjában játszó szenci SFM lelkesedése. Marián Tibenský védencei ugyanis a legutóbbi két fordulóban pontot sem szereztek. Előbb a dénesdiek (Dunajská Lužná) otthonában szenvedtek balszerencsés vereséget. A vendégek még a 89. percben 1:0-ra vezettek, ám elkönnyelműsködték a végjátékot, melyben a hazaiak két gyors találattal a maguk javára fordították a találkozót. Szombaton a fővárosi Slovan fakócsapatát fogadták, mely a II. liga pontvadászatában beiktatott szünetet kihasználva az A-keret játékosai közül néhányat a SFM ellen pályára küldött. A rakétarajtot vettek a pozsonyiak, már az első támadásból gólt szereztek. Hanták átadásából az ötös sarkán őrző nélkül maradt Kálmán húzott hasznot. A folytatásban is a vendégek játszották a prímet, Hanták és Škurek ziccert hibázott. A második félidőben nagyobb elszántsággal rohamoztak a szenciek. Egyenlítési lehetőségeiket azonban rendre elpuskázták. Előbb Andrássy lövése szállt kapu fölé, majd Glončák fejesét védte Prole. A 73. percben a Slovan B csapatának legjobbja, Hesek egyéni akciója végén növelte övéi előnyét. A Tibenský-legénység erejéből ezúttal még a becsületgólra sem futotta. Mi több, rosszul záró védelmük lestaktikája a 89. percben csődöt mondott, Viskup élni tudott a lehetőséggel. Megérdemelten nyertek a taktikailag fegyelmezetten futballozó vendégek a magyarbéli futballpályán, ahol a szenciek hazai bajnoki meccseiket rendezik.

SFM SENEC–SLOVAN BRATISLAVA B 0:3 (0:1). Gólok: Kálmán (2.), Hesek (73.), Viskup (89.). Sárga lap: Janošovič, ill. Hesek, Peňaška, Kálmán, Bartoš. Játékvezető: Čižmár, 150 néző. SFM SENEC: Vencel–Čambal, Fiľak (69. Petrovič), Poór, Blaho–Janošovič, Andrássy (80. Kocian), Krajčovič (56. Bódis), Futó–Glončák, Brnula. (am)