Egykori tanítványok szakmai találkozója

Galánta. A Kodály Zoltán Gimnázium a múlt héten pénteken a történészként, jogászként, néprajzkutatóként és politológusként tevékenykedő egykori diákjai részvételével szakmai konferenciát szervezett, ezzel kezdve meg azt a rendezvénysorozatot, amellyel a tanintézmény létrejöttének ötvenedik évfordulóját ünnepli.

Galánta. A Kodály Zoltán Gimnázium a múlt héten pénteken a történészként, jogászként, néprajzkutatóként és politológusként tevékenykedő egykori diákjai részvételével szakmai konferenciát szervezett, ezzel kezdve meg azt a rendezvénysorozatot, amellyel a tanintézmény létrejöttének ötvenedik évfordulóját ünnepli. Az egykori diákokat Rencés István igazgató és Pukkai László, a gimnázium nyugalmazott történelemtanára látta vendégül. „Az iskola mai és nyugalmazott történelemtanárainak jóvoltából számos alap- és középiskolában a Kodály Zoltán Gimnázium egykori tanítványai végzik a pedagógiai munkát. A jubileum Olasz Zsuzsanna ötlete volt, akinek tragikus halála nem engedte, hogy ő bonyolítsa le a módszertani napot, ezért Pukkai László vállalta a feladatot” – mondta az iskolaigazgató. Beszámolt arról is, hogy az ötvenedik évforduló kapcsán pályázatot írtak ki az iskola új emblémájának megtervezésére, milleniumi évkönyv kiadását tervezik, továbbá sport- és zenei rendezvényeket, valamint tanulmányi versenyt szeretnének szervezni. Az ünnepségsorozat az egészen október 11-ig megtartandó jubileumi osztálytalálkozókkal ér véget. A szakmai találkozón Balázs Klára pedagógus arról adott elő, miként oktatják Nagymácsédon a helytörténetet. Novák Veronika, a vágsellyei levéltár igazgatója II. Rákóczi Ferenc szabadságmozgalmának mátyusföldi vonatkozásairól nyújtott áttekintést, kollégája, Bukovszky László pedig helytörténeti munkákat mutatott be. Tóth Károly, a Fórum Intézet igazgatója Dél-Szlovákia történetírásának aktuális problémáit tárta a hallgatóság elé. A találkozón többször elhangzott: az iskolából kikerülő történészektől elvárnák, hogy bekapcsolódjanak lakóhelyük, régiójuk helytörténetének feldolgozásába. A jelenlévők létrehozták az iskolai történelem tantárgybizottság módszertani társulását, vezetésével ideiglenesen Sándor Andreát bízták meg. A társulás a következő tanévben kezdi meg munkáját, és szeretnék megszólítani a régió- alap és középiskoláin oktató valamennyi történelemtanárt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?