Daniš ezúttal unatkozott

Ógyalla. Szombat délután gólzáporos győzelmet arattak a sörgyáriak a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában a nyárasdiak elleni találkozón. A csallóköziek az egy héttel ezelőtti komáromi idénynyitón szerepelt kezdőcsapatból négy futballistájukat (Kovács Péter I., Kovács Péter II.

Ógyalla. Szombat délután gólzáporos győzelmet arattak a sörgyáriak a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában a nyárasdiak elleni találkozón. A csallóköziek az egy héttel ezelőtti komáromi idénynyitón szerepelt kezdőcsapatból négy futballistájukat (Kovács Péter I., Kovács Péter II., Balogh, Rajkovics) nélkülözték. Értesüléseink szerint mindannyian szabadságolás miatt maradtak távol. Az első fordulóban vereséggel rajtoló vendéglátók Pajtinka találatával már a 2. percben megnyugtató előnyhöz jutottak, ráadásul a gólszerző a 20. percben duplázott. Két perccel később Kukan játékvezető kiállította a nyárasdi Pirost, aki megütötte ellenfelét. Ezt a momentumot követően egykapuztak a minden alakzatban jobb játékerőt képviselő vendéglátók. Mezőnyfölényüket, emberelőnyüket azonban egy ideig képtelenek voltak kamatoztatni. A 39. percben Ilon folytatta a gólgyártást. Az első felidőben Dudáš lövése a kapufán csattant.

Fordulás után a balszerencsés nyárasdiakat Bazsó és Frohlich kényszerű kiválása sújtotta. Edzőjük további ifisták bevetésével próbálkozott. A nagy kedvvel futballozó ógyallaiak ebben a játékrészben újabb góllal kecsegtető helyzeteket puskáztak el. Malík pedig egy ízben a kapufát találta telibe. A mérkőzés végeredményét röviddel a befejezés előtt a csereként szóhoz jutott Pšenák állította be, aki szemfüles góllal hálálta meg edzője bizalmát. Ezen a találkozón a gyenge játékerőt képviselő, csupán a hazaiak támadásainak hárítására összpontosító vendégek erejéből csupán a védekezésre futotta. A mérkőzés krónikájához tartozik az a figyelmet érdemlő tény is, hogy Danišnak, az ógyallaik tétlenségre ítélt kapusának a kilencven perc alatt egyetlen lövést sem kellett hárítania.

HURBANOVO–TOPOĽNĺKY 4:0 (3:0). Góllövők: Pajtinka (3., 20.), Ilon (39.), Pšenák (89.). Sárga lap: Frohlich. Piros lap: Piros (22.). Játékvezető: Kukan, 370 néző. HURBANOVO: Daniš–Varga, Nemček, Zd. Vozárik (64. Kraslan), Malík, Pajtinka, Dudáš, Kurák, Tárnok (73. Jankovič), Ilon (75. Pšenák), Pastorek. TOPOĽNĺKY: Várady–Bartal, Somogyi (46. Gulázsi), Frohlich, Kutrucz, Erős, Inczédy, Bazsó (54. Halász), Piros, Orbán, Gútai. (op)

NYILATKOZATOK

Ondrusek Péter (Hurbanovo): „Taktikailag jól felkészültünk a találkozóra. Csikócsapatunk nagy futógyorsasággal rendelkező tagjai felőrölték az ellenfél ellenállását. Győzelmünk, a helyzetek számára való tekintettel nagyobb arányú is lehetett volna.

Anton Grajcár (Topoľníky): „Foghíjas kerettel utaztunk, súlyos vereséggel tértünk haza a favorit otthonából. Piros korai kényszerű kiválása, Bazsó és Frohlich sérülése után valójában már az ificsapatunk volt a pályán. A hazaiak elemi hibáinkból húztak hasznot.” (op)