Büntető és piros lap a rangadón

Felsőpatony. Fordulatokban, olykor szikrázó párharcokban is bővelkedő patonyföldi rangadó zajlott szombaton a helyi futballpályán, ahol a rivális dióspatonyiak vendégszerepeltek. Ahogy ez már a derbiken lenni szokott, a hajrában büntető és piros lap is tarkította a presztízscsatát.

A rutinos felsőpatonyi Miklós Attilát (világos mezben) szorosan őrizték a dióspatonyi védőkÖrzsik Ödön felvételeMár az 1. percben vezetést szerezhettek volna a vendégek. Már Konkoly, a hazaiak hálóőre is verve volt, ám Molnár az üres kapu mellé gurított. Az ellentámadásból Kramarčík előtt adódott gólszerzési lehetőség, Horváth, a dióspatonyiak kapusa azonban a helyén volt. A 7. percben Boda szabadrúgása Ibolya elé pattant, aki kézelről a vendégkapust találta telibe. A 11. percben Kramarčík húzott el a labdával a jobb szélen, jól időzített beadását azonban Straka elügyetlenkedte. Egy perc elteltével Czucz a jobb oldalon vezette a labdát, mesterien tálalt a 16-osban felbukannó Pavol Ďurica elé, aki a hálóba célzott. A 25. percben Csiba erős lövését Konkoly jó érzékkel hárította. A 32. percben egy szabadrúgást követően Miklós Attilához került a labda, a rutinos középpályás azonban pontatlanul célzott. A 35. percben ismét Kramarčík puskázta el a góllal kecsegtető ziccert. Fordulás után jobbára a két tizenhatos között zajlott a játék. Ebben a szakaszban elsősorban Csiba kapufája érdemel említést, aki a kapus felett igyekezett a hálóba emelni a labdát. A hazaiak minden idegszálukkal az egyenlítő találat megszerzésére összpontosítottak. Igyekezetüket a 77. percben siker koronázta. A labda megszerzéséért vívott párharcnál a bíró szabálytalannak látta a vendégvédő becsúszó szerelését, a megítélt büntetőt Piros értékesítette. Két perccel a vége előtt egy tömegjelenetnél piros lappal büntette Csibát. Az idő rövidségére való tekintettel a felsőpatonyiak már nem tudták érvényesíteni emberfölényüket, a párharc igazságosnak mondható pontosztozkodással zárult.

HORNÁ POTÔŇ–ORECHOVÁ POTÔŇ/DAC B 1:1 (0:1). Góllövők: Piros (12. – 11-esből), ill. P. Ďurica (12.). Sárga lap: Tóth. K., ill. Végh B., P. Ďurica. Piros lap: Csiba. Játékvezető: Tóbl, 250 néző. H. POTÔŇ: Konkoly–Tóth Krisztián, Fröhlich, Piros (78. Szabó), Ibolya, Boda, Miklós Attila, Horváth Erik, Straka (64. Pék), Klúcsik, Kramarčík. O. POTÔŇ/DAC B: Horváth Tibor–Molnár, Végh Balázs, Végh Zsolt, Végh Dávid, Czucz Richárd (75. Pecsuk), Susko, Egri (67. Ábrahám), Csiba, Tonkó (79. Bognár), P. Ďurica.