Bombameglepetés Buzitán

Buzita. Bombameglepetésre két év után szenvedett vereséget hazai pályán a mezőny leggólképesebb csapata. A buzitaiak 20 bajnoki meccsen 46-szor találtak az ellenfelek hálójába – a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportja 21. fordulójának vasárnapi találkozója első félidejében képtelenek voltak gólt elérni.

Buzita. Bombameglepetésre két év után szenvedett vereséget hazai pályán a mezőny leggólképesebb csapata. A buzitaiak 20 bajnoki meccsen 46-szor találtak az ellenfelek hálójába – a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportja 21. fordulójának vasárnapi találkozója első félidejében képtelenek voltak gólt elérni. A tabella 12. helyén szerénykedő cejkeiek elsősorban a védekezéssel törődtek, a házigazdák kapuja elé csupán elvétve jutottak el. A harmadik helyezett buzitaiak meddő mezőnyfölényben futballoztak, egykapuztak, mégsem tudták percen át riválisuk kapuját bevenni. Az első játékrészben Šmelko két ízben is ziccert hibázott. Először közelről erősen keresztbe lőtte el a labdát, mely a jobb kapufa tövénél hagyta el a játékteret. Később a 11-es ponton felbukkanva nem csak a kifutó kapus, hanem egyben a léc fölé is emelte a labdát. A félidei pihenő után váratlan fordulat következett be. A vendégek kétszer jutottak el a hazaiak 16-osába, mindkét esetben góllal fejezték be gyors ellentámadásukat. Az 50. percben a szellőlábú Krivenko szerzett vezetést csapatának. A vendéglátók edzője a 62. percben cserére szánta el magát, Ďurko első labdaérintésre góllal hálálta meg a bizalmat. Az egyenlítő találatot követően tovább folytatódtak a hazaiak rohamai, helyzeteiket azonban rendre elpuskázták. Palencsár, Ďurko és Demko ziccerénél baj volt az irányzékkal. Az egykapuzó buzitaiaknak tíz perccel a meccs vége előtt Krivenko adott mattot, aki faképnél hagyta őrzőit és góllal fejezte be remekbe szabott egyéni akcióját. A találkozó befejezése után bizony bosszankodtak a hazai focihívek, számukra csupán az számított némi felüdülésnek, hogy a párharcot Michalíková személyében női játékvezető irányította, aki meglepően jól bíráskodott, nagyobb hibát nem vétett.

BUZICA–CEJKOV 1:2 (0:0). Góllövő: Ďurko (62.), ill. Krivenko (50., 80.) Sárga lap: Andre (Cejkov). Játékvezető: Michalíková, 150 néző. BUZICA: Konkoly–Fifik, Viszlay, Herczeg, Vlčej–Segeďa, Snír, Luka, Palencsár–Šmelko (Ďurko), Demko. (mj)