A Gömörország 3. számának megjelenését az „országalapítási” ünnepségsorozat idejére időzítette a kiadó, a Gömör-Kishonti Múzeum Egyesület. A központi téma a Művészet, hit és közösségépítés, egy „gyükerré váló” egykori rimaszombati família, a Tóth család példáján bemutatva.
Színes Gömörország
A Gömörország 3. számának megjelenését az „országalapítási” ünnepségsorozat idejére időzítette a kiadó, a Gömör-Kishonti Múzeum Egyesület. A központi téma a Művészet, hit és közösségépítés, egy „gyükerré váló” egykori rimaszombati família, a Tóth család példáján bemutatva. A családdal három cikk foglalkozik: a művelődéstörténet szempontjából B. Kovács István, építészettörténeti szempontból Szesztay Domonkos írása, A. Tóth Sándor művészportréját pedig Szakolczay Lajos rajzolja meg. A Futárszalon rovatban Sz. Haltenberger Kinga Gömör és Nógrád művészeiről szóló tanulmánysorozatában a 25 éve elhunyt Bacskai Bélára emlékezik. Zs. Nagy Lajosra emléke előtt tiszteleg a lap verse közlésével és a róla készült utolsó fotókkal, M. Nagy László drámai szépségű képeivel. Mihályi Molnár László József Attila-képe, Barabás Zoltán nagyváradi költő versei és Mizser Attilának a Tokaji ĺrótáborban elhangzott előadása a József Attila centenárium jegyében kaptak helyet a folyóiratban. Ádám Lilla, folytatva Márairól szóló gondolatait, ezúttal Márai polgárságeszményét elemzi. Gaál Lajos a Magyarok a nyelvhatáron c. rovatban az ajnácskői várhegy és a Csontos árok történetével, kialakulásával foglalkozik. Danis Tamás Radnóti Miklósnak Dobsinán tett látogatásáról ír. (szasz)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.