Miután végérvényesen bebizonyosodott, hogy manapság a zenei sikerek felé vezető út a tehetségkutató versenyeken keresztül vezet, és a média támogatása nélkül egy kezdő előadó képtelen befutni, jött egy fiatal, 20 éves lány, és alaposan rácáfolt ezekre. De az is lehet, ő a kivétel, aki erősíti a szabályt...
Rony: Álmok és Vágyak – slágerek új köntösben
Rony bemutatkozó albuma fél éve tanyázik az eladási lista első negyvenes mezőnyében, az előkelő negyedik helyen is szerepelt, pedig dalait egyetlen nagyobb kereskedelmi rádió sem játssza. Adódik a kérdés: mégis miért ilyen kelendő? Két dolognak köszönhetően. Az énekesnő a magyar popzene hőskorának slágereit dolgozta át, aminek hallatán még mindig sokan automatikusan a pénztárcájukhoz nyúlnak. Persze, a nagy sikerhez ez önmagában édeskevés. Már nem a kilencvenes évek közepén járunk, amikor a magyar piac hemzsegett az átdolgozás-albumoktól, és többségük – minőségtől függetlenül – irigylésre méltó példányszámot produkált. A siker ezúttal legnagyobb részben a profi munka eredménye: Rony albumán a remek táncparkettbarát hangzás szívből jövő énekkel párosul.
Még mielőtt rátérnénk a lemezre, szögezzünk le egy fontos tényt: átdolgozást nem érdemes az eredetijével összehasonlítani, mert pillanatok alatt úrrá lesz rajtunk az elfogultság, s nem tudjuk magunkat átadni a zene élvezetének. Ha sikerül elvonatkoztatnunk az alapdaltól, és az új verziókat különálló szerzeményként kezeljük, akár értékeket is lelhetünk bennük. A Rony albumára felkerült felvételek szerencsére nem követik az eredeti változatokat, hanem új hangszerelésben kerültek rögzítésre. A zene jórészt a jelenleg divatos dancefloor: a megszokott dobhangzások egyszerű szintetizátor-melódiákkal társulnak. A lassúbb dalok esetében az elektronikus hangzásvilágba latinos gitárok illeszkednek. Az i-re a pontot az énekesnő teszi fel, hatalmas átéléssel adja elő a felvételeket. Két különböző zenei világ találkozik a lemezen, és jól kiegészítik egymást. A hangszerelésből kiindulva a dalok diszkókban, házibulikon tökéletes alapanyagként szolgálnak, itt nyilván a táncosabb oldal domborodik ki, otthon hallgatva viszont az éneklős részre érdemes jobban odafigyelni. A korongot Cserháti Zsuzsa örökzöld, Árva fiú című slágerének átdolgozása harangozta be, másodikként pedig a Még sohasem című jelent meg róla maxi cédén. Ezenkívül olyan legendás slágerek kaptak új köntöst, mint a Csillag vagy nékem, a Félig sem szerelem, az Indián nyár, a Most élsz, a Rumeláj vagy a Volt egy lány.
Rony debütálása tehát fantasztikusan sikerült. A neheze azonban csak most következik, hősnőnknek be kellene bizonyítania, hogy saját dalokkal is megállja a helyét. Igaz, van jó néhány hasonló sláger, amelyeket át lehet dolgozni egy következő lemezen, a sikere is garantálva lenne, de valószínűleg Rony többre vágyik ennél. Remélhetőleg vannak újabb álmai és vágyai. A hangja alapján jogosan. Ha nemcsak ismertté, hanem elismertté is szeretne válni, ahhoz feltétlenül vadonatúj dalok szükségeltetnek.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.