Irodalmi műsor Duna tévé módra

Kassa. A Márai Sándor születésnapjának évfordulójára rendezett ünnepség több okból is megmarad a kassai magyarok emlékezetében. Csak az nem biztos, hogy pozitív emlékként.

Kassa. A Márai Sándor születésnapjának évfordulójára rendezett ünnepség több okból is megmarad a kassai magyarok emlékezetében. Csak az nem biztos, hogy pozitív emlékként.

A Márai-szobor megkoszorúzása után a közönség nagy örömmel és érdeklődéssel várta a Thália művészeinek előadásában meghirdetett irodalmi összeállítást Márai műveiből, melyet a Duna Televízió élőben közvetít a nagyvilágnak. Az ingyenjegyeket szétkapkodták, a Márai Stúdió ruhatára előtt hosszú sorokban várt a nagyérdemű a kabátleadásra, mely a bejutás záloga volt. A terem színültig megtelt, a Szepsi Város Televízió kamerái előtt pedig semmi sem maradt rejtve.

Mindenki a nagy író, Kassa szülötte megejtően szép szavait, verssorait várta.

Ehelyett a műsorvezető Bartók Csaba bejelentkezését és rövid összekötő szövegeit hallhatta, melyek egy-egy rövidfilmes bejátszás vagy a Márai Stúdióban zajló pár perces beszélgetés között hangzottak el, kompakt élményt nyújtva a tévénézőnek, és szinte semmilyen hatást nem váltva ki az élő közönségből. Az irodalmi összeállítás helyett pedig csupán két verset és egy monológrészletet láthatott a megcsúfolt nézősereg, mellyel elfelejtették közölni, hogy irodalmi élmény helyett ingyen statisztál egy számára nem látható tévéműsorban. Az egyórás színházi ottlét irodalmi része mintegy tíz percben merült ki, a fennmaradó időben kapcsolásra várva társalgott a közönség és a mikrofonnal kihangosított művészek. Az üresjáratokat nem töltötte ki semmi, pedig a Thália színészei több szöveggel is készültek, és a fiatalabbja – Kristóf Roland és ifj. Havasi Péter – színpadra sem jutott, őket egyszerűen az utolsó percben kihúzták a forgatókönyvből. Maradtak az ismert művészek, Dráfi Mátyás, Dudás Péter és Petrik Szilárd, akik a körülbelül két perc szereplésért öltötték magukra az eseményhez és Máraihoz méltó ünneplő ruhát. Teljesítményükre a profizmus volt jellemző – úgy kellett egy összefogott irodalmi összeállítás látszatát kelteniük, hogy az adásba kerülés előtt már pár perce némán topogtak a színpadon. Ebben az ünnepi műsornak meghirdetett délutáni összeröffenésben mindenkivel kitoltak. Az ismertebb, rutinosabb színésszel, akinek nem volt lehetősége kibontakozni a megszabott két percben. A még ismeretlen, fiatalabb színésszel, akitől a két percet is megvonták. A műsorvezetővel, akit egy kevésbé megfelelő hangú kollégája helyett ugrasztottak a mikrofon elé, Szepsi Városi Tévéstül. És leginkább a hűséges közönséggel, aki műsort várt, Márai remekműveit szerette volna hallani, ehelyett mikrofonpróbákat hallott, valamint a legismertebb Márai-szövegeket, melyeket már többször is élvezhetett különböző alkalmak során. És még arra is megkérték, hogy tapsoljon szépen.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?