(Forrás: Facebook/WWF Slovakia)
Furcsa állatot kapott le a fotócsapda: ki gondolná, hogy EZZEL az élőlénnyel találkozhatunk Szlovákiában?
Szokatlan látogató bukkant fel nemrég a szlovákiai erdőkben, mindezt egy fotócsapda örökítette meg.
A fotócsapda egy aranyosnak tűnő, de veszélyes állatot, egy mosómedvét örökített meg, amint az egyik nemzeti parkban kószál. A WWF Szlovákia arra figyelmeztet, hogy bűbájos kinézete ellenére invazív fajról van szó, amely ökológiai problémákat okozhat.
A mosómedve (Procyon lotor) Közép- és Észak-Amerikában őshonos. Ez a sokoldalú és szívós emlős a legkülönbözőbb környezeti feltételekhez képes alkalmazkodni, az erdőtől a tengerparton át a városi területekig. Európába a 20. század első felében került, amikor a szőrmeipar számára Németországba hozták. Mint azonban kiderült, a mosómedve elég alkalmazkodóképes volt ahhoz, hogy utat találjon a vadonba, ahol elkezdett szaporodni és alkalmazkodni az európai körülményekhez.
Miért számít a mosómedve invazív fajnak?
Az invazív fajok, mint például a mosómedve, megzavarhatják a helyi ökoszisztémák egyensúlyát. A mosómedve alkalmazkodóképessége és mindenevő szokásai lehetővé teszik, hogy az őshonos fajainkkal versenyezzen a táplálékért. Nem válogatós – a növényektől kezdve a kisebb állatokig mindennel táplálkozik, ami veszélyt jelenthet a madarakra, amelyek fészkeit elpusztítja, valamint más kisebb állatokra. Ezáltal csökken a populációjuk, és nyomás nehezedik természetes élőhelyükre.
„Mi a következő lépés? Egyelőre csak egyetlen egyedről tudunk, amely nem jelent jelentős kockázatot. Azonban továbbra is figyelemmel kísérjük a helyzetet” – tették hozzá a természetvédők a Facebookon.
(polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.