A Mercury Music Prize-t ’92-ben alapították a rangos irodalmi Booker-díj és a képzőművészeti Turner-díj zenei megfelelőjeként – szeptemberben az előző egy év legjobb brit (angol, ír, skót) nagylemezének előadóját jutalmazzák vele, stílusoktól függetlenül. A kedden este megtartott 14.
Bírálat a zsűri és Antony ellen
Szakmai körökben sokan bírálják a zsűrit, és megkérdőjelezik Antony angolságát. A Kaiser Chiefs dobosa, Nick Hodgson már a jelölés után teret adott csodálkozásának. „A lemez ugyan jó, de a zenész amerikai, szóval furcsa, hogy jelölték” – mondta. Való igaz, az angliai Chichester városában született Antony már évek óta New Yorkban él. Mások azon háborodtak fel, hogy a szakemberek a nagyközönség előtt szinte ismeretlen lemezt választottak, de ez a kifogás nem helyénvaló, mivel a díj nincs eladási adatokhoz kötve, a múltban sem feltétlenül a sikert sikerre halmozókat jutalmazták vele. A zsűri elnöke, Simon Frith azzal indokolta a döntést, hogy az Antony And The Johnsons albuma rendkívüli alkotás. „Nem hallottam még hozzá foghatót” – nyilatkozta.
Meggyőződésem, a zsűri jól választott, s általuk reflektorfénybe került egy eddig méltatlanul háttérbe szorult hihetetlenül jó, érzelmekkel teli korong. A díjnak köszönhetően az elmúlt napokban eddigi példányszáma jelentősen megnőtt. Ha nincs elismerés, sosem fedezzük fel, ezért mindenképp hálásak lehetünk a szakembereknek, és ha a zenét vesszük alapul, nem fontos, Antony Hegarty hol él. (puha)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.