May jobb Britanniát építene

London. Theresa May brit miniszterelnökként tett első nyilatkozatában az Egyesült Királyság uniójának fenn-tartása mellett tett hitet.A 60. születésnapjához közeledve Theresa May a hivatalba lépésekor legidősebb kormányfő Jim Callaghan 1976-os hatalomátvétele óta.

London. Theresa May brit miniszterelnökként tett első nyilatkozatában az Egyesült Királyság uniójának fenn-tartása mellett tett hitet.

A 60. születésnapjához közeledve Theresa May a hivatalba lépésekor legidősebb kormányfő Jim Callaghan 1976-os hatalomátvétele óta. A Downing Street 10-be érkezve miniszterelnökként Theresa May rövid beszédben vázolta terveit, ígéretet téve arra, hogy elődje, David Cameron politikai hagyatékát folytatva „egy jobb Nagy-Britanniát” fog építeni. Átérezve az emberek problémáit, nem a privilegizált kevesek, hanem a kevésbé szerencsések érdekében kíván fellépni, az ő érdekeiket fogja képviselni az élet minden területén, együtt harcolva az „égető igazságtalanságokkal” szemben. May hitet tett az Egyesült Királyság uniójának fenntartása mellett is. „Nem mindenki tudja, de a kormánypártot teljes nevén Konzervatív és Unionista Pártnak hívják. Az unionista szó az Anglia, Skócia, Wales és Észak-Írország közötti kincset érő köteléket jelenti” – fogalmazott May.

Nicola Sturgeon skót miniszterelnök ezzel kapcsolatban közölte: Theresa Maynek arra van felhatalmazása, hogy Angliát és Walest kivezesse az Európai Unióból, mivel az Egyesült Királyság e nemzeteiben voksolt a többség a kilépésre. A skótok többsége azonban a brit EU-tagságról tartott népszavazáson a bennmaradásra szavazott, így Skóciára nem vonatkozik May többször hangoztatott kijelentése, hogy a brexit brexitet jelent – tette hozzá. Sturgeon közölte, a kialakult helyzetben a skót kormány „minden lehetőséget nyitva tart”, azaz egyértelművé tette, ebben a helyzetben ismét napirendre került Skócia függetlenné válásának kérdése.

Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke sürgette az új miniszterelnököt, hogy mielőbb kezdje meg a tárgyalásokat az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövendő viszonyáról. Közölte, az Egyesült Királyságban rendezett népszavazás eredménye új helyzetet teremtett, amelyre mind a szigetországnak, mint az EU-nak mielőbb meg kell találnia megoldást. Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke ugyancsak sarkallta a tárgyalási folyamat mielőbbi megindítására az új brit miniszterelnököt. Francois Hollande francia államfő megerősítette: Franciaország azt szeretné, ha a „lehető leghamarabb megkezdődnének” a tárgyalások az Egyesült Királyság kilépéséről az Európai Unióból. Charles Michel belga miniszterelnök kifejtette: „Nem engedhetjük meg magunknak, hogy hosszú ideig húzódjon el a bizonytalanság időszaka”.

Egyébként a posztjáról leköszönt David Cameron Witney képviselőjeként, évi 75 ezer fontos fizetéssel továbbra is az alsóház tagja marad, sőt a 2020-ban esedékes következő választáson is készül indulni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?